בס"ד

צור חשבון משתמש
התחבר

עמוד ראשי מאמרים וכתבות פורומים שליחת מאמר החדר שלי RSS הודעה פומבית  
תפריט
העמוד הראשי
מאמרים
פורומים
בדיחות
משחקים [1] [2]
הסיפור שאינו נגמר
סקרים
רדיו
קישורים
החדר שלי - סרוג אישי
מסרים אישיים
הפוך לדף הבית
הוסף למועדפים
RSS
צור קשר
פרסם כאן!

עסקים

תיבת חיפוש
Google

מחוברים עכשיו

סקר
מה התכנון שלכם לחודש הראשון של החופש?

בגרויות
לעבוד
ללמוד נהיגה
לעשות פסיכומטרי
ללכת לקייטנה / מחנה
להתבטל
ללמוד תורה
לעזור לזקנים לחצות את הכביש
אחר (פרטו בתגובות!)
תוצאה
משאל

הצבעות: 587
תגובות: 7

רישום לסרוג
רישום לסרוג
התחברות
התחברות
חיפוש בפורומים
חיפוש בפורומים
צור קשר
צור קשר

לגבי בנים בנות ומה שבינהם-וכל עניני הפרדות...
עבור לעמוד הקודם  1, 2, 3

שליחת הודעה חדשה   תגובה להודעה    מפתח הפורומים -> אמונה, שמחה ואהבת ה'
צפה בנושא הקודם :: צפה בנושא הבא  
מחבר הודעה
יעלישקה
תפוח אדמה אפוי
תפוח אדמה אפוי

הצטרף בתאריך: Dec 25, 2005

הודעהנשלח: 12/10/08 10:32    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

לא רק בנושאי שידוכים עולה השאלה על שלילת הבחירה החופשית, לכאורה. בכל דבר בעצם..
זה שהקב"ה יודע מה נעשה, לא אומר שאנחנו לא בוחרים..
כך גם שידוכים- הקב"ה יודע עם מי נתחתן, אבל בד"כ אנחנו אלה שבוחרים להתחתן איתו. תזכרי את זה, שהקב"ה מזווג לנו את מי שמתאים לנו, ואליו אנחנו באמת נמשכים בבוא הזמן מבחירתנו!

האמרה/משל/משפט שהבאת משמח אותי, כיוון שכך אני יודעת בוודאות שיש אדם שבאמת מתאים לי,
שהקב"ה 'הכין' וזימן לי אחד כזה.
צפה בכרטיס האישי של המשתמש שלח מסר אישי בקר באתר הבית של המשתמש
shukon
משתמש חדש
משתמש חדש

הצטרף בתאריך: Dec 29, 2008

הודעהנשלח: 30/12/08 8:52    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

אלחנן כתבת ממש יפה ואני מקווה שזה עזר להרבה אנשים שלא ידעו וסתמת את הפה למי שידע אבל לא היה אכפת לא.

רק שני דברים אני רוצה להעיר:

כתבת: "ודאי שיש המון זוגות שחיים עד סוף החיים שלהם בלי לחבר את החיבור העצום הזה וזה עצוב מאוד- אבל לכל אחד יש את האפשרות להוציא את עצמו מהרפש ולעשות את עצמו כלי לאור העצום של אהבת ד' שתיתגלה על ידי חיי הנישואין."[

לעניות דעתי אני חושב שאדם צריך לחיות באידיאל של להיות דתי ושמור מצוות ולעבוד את ה'.
אבל איך אתה יכול לקבוע שכל מי שלא התחתן עם אשתו בגלל אהבת ה' שלו (אני לא מדבר על המידות וההתנהגות של בן\בת הזוג, ולא על להקים בית בישראל , אלא על הסיבה (שחייב חייב שיהיה שם אהבה) לנישואין.

אפשר להתחתן ולהקים בית דתי ותורני אבל החתונה נובעת גם מרגש, ולקבוע שמי שעושה כן נמצא ברפש?! לא יפה.

עוד דבר-סתם שתדע, שמירת נגיעה זה איסור מהתורה, יש איזה פסוק, (ואל אשה בנדת טומאתה לא תקרב אני חושב) שבעצם מסביר למי שקורא בין השורות-אל תיגע בבנות.

אני לא רוצה ח''ו לזלזל בכבודך, כתבת ממש ממש יפה ואשריך! כן ירבו כמוך בישראל, וכן ירבו כתבות כאלה בסרוג Very Happy
חזור למעלה
אלחנן
מנהל פורום
מנהל פורום

הצטרף בתאריך: Aug 26, 2004

הודעהנשלח: 30/12/08 9:47    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

א.תודה על התגובה.

ב.להערותיך-אדם שהוא נשוי רק מרגש זה לא יחזיק מעמד. הרגש הוא גלים הוא לא נצחי. ולכן חתונה היא משכל גם. אבוי לנו מחתונות שעשויות רק מרגש. ואפילו החזק ביותר.

לגבי איסור נגיעה לא אמרתי שהוא לא מדאורייתא אלא שיש מחלוקת ראשונים על כך. בכל מקרה זה איסור גם אם מדרבנן וגם אם מדאורייתא.

הפסוק שנלמד ממנו האיסור הוא "ולא תקרבו לגלות ערוה" בויקרא.
צפה בכרטיס האישי של המשתמש שלח מסר אישי שלח דואל MSN Messenger
רבקה
מנהלת פורום
מנהלת פורום

הצטרף בתאריך: Dec 05, 2006

הודעהנשלח: 30/12/08 10:08    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

[זה בלי וי"ו: "איש איש אל כל שאר בשרו לא תקרבו לגלות ערוה אני ה'"
הרמב"ם חושב שזה דאורייתא, וכך גם נפסק לשולחן ערוך.

תודות לרז, מומינאמא, אליה, ודפנה החכמה!Smile
חזור למעלה
צפה בכרטיס האישי של המשתמש שלח מסר אישי שלח דואל
shukon
משתמש חדש
משתמש חדש

הצטרף בתאריך: Dec 29, 2008

הודעהנשלח: 3/1/09 11:32    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

תאמת, מהזה משנה איפה כתבו אתזה?

אסור לגעת וזהו Very Happy
חזור למעלה
TamarHP
מנהלת האתר
מנהלת האתר

הצטרף בתאריך: Jul 20, 2004

הודעהנשלח: 4/1/09 12:39    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

יש כאלו שחושבים משום מה שאם זה מדרבנן אז זה מותר...

"לא ארץ נכריה לקחנו ולא ברכוש נכרים משלנו, כי אם נחלת אבותינו אשר בידי אויבנו בעת מן העתים בלא משפט נכבשה. ואנחנו, כאשר הייתה לנו עת, השבנו את נחלת אבותינו." (שמעון המכבי)
חזור למעלה
danielamm
משתמש פעיל
משתמש פעיל

הצטרף בתאריך: Mar 18, 2009

הודעהנשלח: 19/3/09 7:44    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

אני חייבת לציין עשית את זה בצורה מאוד סמכותית ויפה אבל לא נוגעת ללב ....
הדור של ימינו צריך שיגעו לו בלב לא בשכל
הרגש גובר על השכל עד שיחמדו לחעשות הפוך
אין מה לומר הדברים שנאמרו חזקים מנושא ונורא נהנתי לקורא את זה..
באמת מקווה שכולם יסכיתו וילמדו מהעניין הזה
חזור למעלה
צפה בכרטיס האישי של המשתמש שלח מסר אישי
עינבל
משתמש מכור ללא אפשרות גמילה

הצטרף בתאריך: Mar 10, 2009

הודעהנשלח: 4/5/09 10:37    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

בעז"ה שבזכות כל מה שכתבת כאן כולנו נתחזק בנושא שבינו לבינה !!
חזור למעלה
ירושלמי
תפוח אדמה בשל
תפוח אדמה בשל

הצטרף בתאריך: Oct 04, 2004

הודעהנשלח: 19/8/09 11:28    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

ציטוט:
יש פסוק שאנחנו אומרים כל שבת "שקר החן והבל היופי אישה יראת ד' היא תתהלל" מה פירושו של הפסוק? הסביר הרב צבי יהודה הכהן קוק שהיופי החיצוני הוא אפסי, הוא כלום, הוא שקר, מי שהיא יראת ד', היופי שלה הוא האמיתי. היופי הפנימי שלה משפיע על החיצוני, כך שזה מגיע למצב אבסורדי שדוקא מי שלפעמים נראה לך שהיא לא יפה אחרי שאתה מכיר את האופי אתה מגלה שגם ביופי החיצוני יש יופי מדהים כי הוא מושפע מהפנימיות.

אחת הפסקאות היותר יפות שקראתי בזמן האחרון..
שכוייח אחי.
לילך לילך
משתמש חדש
משתמש חדש

הצטרף בתאריך: Aug 10, 2009

הודעהנשלח: 28/8/09 10:41    כותרת הודעה: לאלחנן !!!! תגובה עם ציטוט

כתבת יפה כל הכבוד מעריכה אבל בקשר לשרשור שבו רשמתי על איסור נגיעה לא רשמתי רק עליו שאלתי שם עוד שאלה שנורא חשובה לי על האיסור להיות בחברת בנים בכללי פה לא מצאתי את התשובה לכך אשמח אם תענה לי - אני מכבדת את רצונך לא להעלות נושאים כאלו פה יותר
תודה .
חזור למעלה
רבקה
מנהלת פורום
מנהלת פורום

הצטרף בתאריך: Dec 05, 2006

הודעהנשלח: 28/8/09 10:59    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

(אמנם מדובר פה יותר על חברויות, אך נראה לי שיש פה גם כמה נקודות שיעזרו ויענו לך, במיוחד בסעיפים ב+ג)

מתוך הספר "קדושים תהיו" לר' שמואל כ"ץ:

ציטוט:
שאלתני שאלה שהרבה מתלבטים בה ומפאת חשיבותה הנני לענות.
שאלה: האם מותר לבחור ולבחורה לקיים ביניהם יחסי חיבה וקירבה נפשיים- שלא למטרת נישואין, מה שמכונה בשפה העממית: 'חבר' ו- 'חברה'?
תשובה: ברור שהוא איסור מוחלט והדבר פשוט ואינו צריך בירור כלל!
מכל מקום, כדי לסייע ללומדים ארשום מקורות בקצרה.

א- ישנם איסורים שרק עלולים לעבור עליהם:

א1- יחוד- מצוי שבחור ובחורה שיש ביניהם "קשרי אהבה", רוצים להיפגש ביחידות ובסתר, ולא לעין כל רואה. וכן לפעמים רוצים להסתיר עצם קיום הקשר הזה- ולכן עלולים מאוד להיכשל באיסור יחוד, ואיסור זה שייך גם עם בחורה לא נשואה, והוא איסור מן התורה מגיל הבגרות.

א2- חיבוק ונישוק- גם לפעמים עוצמת קשר האהבה, גורמת שהבחור והבחורה מגיעים לידי חיבוק ונישוק. ומפורש בשולחן ערוך שהוא איסור מוחלט. לדעת הרמב"ם הוא איסור מן התורה, ולדעת הרמב"ן הוא איסור מדרבנן. אבל כמובן לגבי עצם תוקף חיוב שמירת התורה, אין הבדל עבורנו אם זה מהתורה או מדרבנן. ודין זה מופיע בכל חומרתו מגיל הגעת הבנות לבגרות, וכן כל הדינים דלהלן.

א3- נגיעה ונתינת יד- ואם אומנם לא מגיעים עד כדי חיבוק ונישוק, יתכן שיגיעו לנתינת יד, ואם כן יש מקום לבירורים הלכתיים לגבי מהות נתינת היד לשם נימוס הנהוגה בעולם ומידת חומרתה. פה, שזאת נתינת יד מתוך חיבת אהבה, והם נהנים מזה ביותר, כולם יסכימו שדין נתינת היד הוא כדין חיבוק ונישוק המבואר לעי"ל.

ב- ישנם איסורים שבהכרח (או כמעט) עוברים עליהם:

ב1- הסתכלות- בודאי שבחור שנפגש עם בחורה אשר אהבתה נקשרת בלבו, מוצא עניין רב להסתכל בה ונהנה מאוד בהסתכלות הזאת. ואי אפשר להעלות על הדעת שיהיה לבחור חברה בלי שיסתכל עליה. והרי קיים לכל הפוסקים איסור בהסתכלות כזאת. וכך סיכם רבינו ה"משנה ברורה" : "לעניין איסור הסתכלות לכולי עלמא המסתכל באישה אפילו באצבע קטנה, כיון שמסתכל בה להנות, עובר בלאו ד"לא תתורו אחרי עיניכם"... וראיה בעלמא לפי תומו בלא נהנה- שרי". ומבואר שם שזה גם בחורות לא נשואות.

ב2- הרהור- אמרו רבותינו: "ונשמרתם מכל דבר רע" שלא יסתכל אדם באישה נאה ואפילו פנויה, באשת איש אפילו מכוערת... תנו רבנן: "ונשמרתם מכל דבר רע", שלא יהרהר אדם ביום ויבוא לידי טומאה בלילה". (עבודה זרה, כ', א') מכאן שאסור לאדם להביא עצמו לידי הרהור. ולא מדובר כאן שמהרהר לעשות עברה, אלא שמסתכל בדבר שעלול להשפיע עליו, אפילו שלא ברצונו וידיעתו. ואיסור זה הוא מן התורה.

ב3- שיחה יתרה- ידוע לכל מה שהורונו חז"ל בפרקי אבות: "אל תרבה שיחה עם האישה" (פרק א', מ"ה). ושם הודגשה מאוד חומרת הדבר ותוצאותיו המרות, וכמובן שאין זה מילים בעלמא, אלא הדרכה מדויקת ככל דברי רבותינו. ואמנם נאסר רק ריבוי שיחה, אבל עצם השיחה מותרת, נמצאנו למדים ששיחה שיש לה צורך- מותרת, אבל שיחה שהיא בלי צורך אובייקטיבי היא אסורה. והוא כמעט בלתי אפשרי שחברות שלא לשם נישואין, כל השיחות תהיינה לצורך אובייקטיבי.

ב4- קלות ראש- נפסק בשולחן ערוך שהיחס בין איש ואישה (שאינו אישתו ) צריך להיות כולו בתכלית הרצינות בלי שום סימנים חיצוניים של קלות ראש: "ואסור לרמוז בעיניו...ואסור לשחוק עמה, להקל ראש כנגדה". ובוודאי בחור ובחורה שיש ביניהם קשר של חברות, מספרים בדיחות זה לזה וצוחקים ביחד, ויחס הרצינות שצריך להיות נהוג בין בן ובת קצת רפוי ביניהם.

ג. ישנם איסורים שעוברים עליהם מצד מהות הקשר:

ג1- התקרבות לנשים- נפסק בשולחן ערוך "צריך אדם להתרחק מנשים מאוד מאוד" יש כאן הדגשה מיוחדת "מאוד מאוד", ובודאי יש צורך לביאורים ארוכים כדי לסמן גבולות של הלכה זו. אבל זהו פשוט כי קיום קשרים הדוקים ביותר בין בחור ובחורה מתוך משיכה הדדית, הוא בניגוד מוחלט להלכה זו.

ג2- פעולות לטיפוח יחסי חיבה הדוקים מחוץ לנישואין- הקב"ה ברא את עולמו כך ששלמות האדם היא ע"י דבקות של האיש באישה, וצלם אלוקים מופיע ע"י חיבורם "בצלם אלוקים ברא אותם זכר ונקבה ברא אותם" (בראשית, א', כ"ז) ודבקות זו של "ודבק באישתו והיו לבשר אחד" (בראשית, ב', כ"ד) היא בכל המובנים- דבקות בנפש, בבשר, באחריות הדדית, בחיבה וכו'. ובתוקף החיבה שחייבת להופיע בין איש לאישתו, כך הזהירות מלחלל חיבה זו מחוץ לנישואין. ואע"פ שמצוות "ואהבת לרעך כמוך" מקיפה את כל האומה הישראלית, בלי הבדלי מינים, מכל מקום ישנו קו תיחום בין מה ששייך לאיש ואישה נשואים, ולמה ששייך לאיש ואישה שאינם נשואים. ולכן הרבה מאוד הלכות מדריכות אותנו, שלא לעשות פעולות מכוונות של טיפוח חיבה. עד כדי כך שאפילו בצורת אמירת שלום בין איש לאישה, ישנם סייגים הלכתיים מדוייקים. ודי בקו עדין זה כדי להעמידנו על היחס הנכון.
וה"חברות" האמיתית היא החברות בין איש לאישתו... החברות האמיתית קשורה לברית נצח בין שני אנשים , ולא למטרה של הנאה רגשית זמנית. וכל הדברים החיוביים שעשויים להופיע בזכות הקשר הזה בין בחור לבחורה, כגון: עזרה הדדית, מעשית, נפשית וכו'. יש להם מקום לפי הדרכת התורה בשני אופנים אחרים: *בדיבוק חברים, בין שני חברים או שתי חברות בקשר עמוק ואמיץ, שיכול להיות כולו טהור בלי צחצוחי יצר. *בדבקות הענוגה והכשרה בין איש לאישתו.
(ברור שאם מטרת ההיכרות היא נישואין, הדברים שונים לחלוטין.)

תודות לרז, מומינאמא, אליה, ודפנה החכמה!Smile
חזור למעלה
צפה בכרטיס האישי של המשתמש שלח מסר אישי שלח דואל
ShRaGa
משתמש פעיל
משתמש פעיל

הצטרף בתאריך: Dec 05, 2009

הודעהנשלח: 8/12/09 5:52    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

אני לא מסכימה כ"כ עם כל מה שכתוב פה..
אבל אפשר לראות שיש לך הרבה ידע בנושא (:
חזור למעלה
אוהב אמת

הצטרף בתאריך: Feb 21, 2010

הודעהנשלח: 26/10/10 7:44    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

עברתי על מה שנכתב בשרשור הזה, ולענ"ד צריך לחדד את הדברים:

א. היחס בין איש ואשתו מורכב מחמשה רבדים. האחד, המימוש היסודי של יחסו אל הקב"ה. השני, יחס בין אב ואם. השלישי, יחס בינו ובין נשמתו כי איש ואשתו הם נשמה אחת. הרביעי, יחס בין אדם לרעהו. החמישי, יחס בין גברים ונשים. ככל שהאהבה בין איש ואשתו נאצלת יותר, כן היא תלויה יותר ברבדים גבוהים. ככל שהאהבה בין איש ואשתו רדודה יותר, כן היא תלויה ברבדים נמוכים.

ב. המשיכה הטבעית בין גברים ונשים איננה רעה כי אחרת גברים ונשים לא היו מתחתנים. אלא שאין אפוטרופוס לעריות. לפיכך, צריכים להיזהר ולשמור את האינטימיות לחיי הנישואין.

ג. לענ"ד אהבה שלמה היא רגשית ושכלית. חלק ניכר מהעבודה בין איש ואשתו ובין אדם לרעהו היא לזכך את המחשבות ולטהר את הרגשות.
חזור למעלה
שחר דרור
אורח

הודעהנשלח: 31/3/11 6:56    כותרת הודעה: כיצד אפשר להימנע מכך? תגובה עם ציטוט

אלחנן!
הדברים שאמרת ממש ממש נכונים ואמיתיים Razz ,
אבל מה זה אומר, "גורמים להם להתקרב מבחינה שיכלית אבל לא מבחינה רגשית."?
הרבה פעמים, אם שני אנשים מדברים על כל מיני סוגייות באמונה וגם על סתם דברים בחיים, זה גורם להם להתקרב גם מבחינה שכלית וגם רגשית. אז מה עושים? איך אפשר להמנע מזה? אנחנו הרי לא שולטים על הרגש....
חזור למעלה
אלחנן
מנהל פורום
מנהל פורום

הצטרף בתאריך: Aug 26, 2004

הודעהנשלח: 3/4/11 4:36    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

אני מאמין שאדם יודע מתי הוא עובר את הגבול. זה אולי הנקודה הכי חשובה שאדם צריך להיות מודע לרגשותיו, מחשבותיו וכדו'. וכמובן שיש מקום וזמן שמוסיפים לזה. לכן אדם ישים לנגד את עיניו את הכללים האלה ובעז"ה יצליח.
ירידה לצורך
אורח

הודעהנשלח: 13/12/11 3:19    כותרת הודעה: על צניעות תגובה עם ציטוט

על צניעות מדברים בצניעות
חזור למעלה
netanel531
משתמש חדש
משתמש חדש

הצטרף בתאריך: Dec 31, 2011

הודעהנשלח: 8/1/12 2:31    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

אשרייך אלחנן!!!
יהיו כאלה שיהיה להם קשה לקבל את זה אבל לשקר אין רגליים והאמת תמיד תצא לאור!!! אני חושב שכל מה שנאמר כאן נכון בהחלט!! אני מקווה שאנשים יתחילו לשים לב לדברים הקטנים האלה כי בסופו של דבר זה לטובתנו ולנפשנו....

אשמח לקבל ממך ייעוץ בתחום
חזור למעלה
צפה בכרטיס האישי של המשתמש שלח מסר אישי MSN Messenger
hilula
משתמש פעיל
משתמש פעיל

הצטרף בתאריך: Aug 09, 2012

הודעהנשלח: 16/8/12 11:32    כותרת הודעה: --- תגובה עם ציטוט

תודה אלחנן,נתת לי נקודה למחשבה
חזור למעלה
הצג הודעות קודמות: