בס"ד

צור חשבון משתמש
התחבר

עמוד ראשי מאמרים וכתבות פורומים שליחת מאמר החדר שלי RSS הודעה פומבית  
תפריט
העמוד הראשי
מאמרים
פורומים
בדיחות
משחקים [1] [2]
הסיפור שאינו נגמר
סקרים
רדיו
קישורים
החדר שלי - סרוג אישי
מסרים אישיים
הפוך לדף הבית
הוסף למועדפים
RSS
צור קשר
פרסם כאן!

עסקים

תיבת חיפוש
Google

מחוברים עכשיו

סקר
מה התכנון שלכם לחודש הראשון של החופש?

בגרויות
לעבוד
ללמוד נהיגה
לעשות פסיכומטרי
ללכת לקייטנה / מחנה
להתבטל
ללמוד תורה
לעזור לזקנים לחצות את הכביש
אחר (פרטו בתגובות!)
תוצאה
משאל

הצבעות: 587
תגובות: 7

רישום לסרוג
רישום לסרוג
התחברות
התחברות
חיפוש בפורומים
חיפוש בפורומים
צור קשר
צור קשר

על אהבת ד' ועל אהבת איש ואישתו ועל הקשר הבלתי נפרד שבינהם

שליחת הודעה חדשה   תגובה להודעה    מפתח הפורומים -> אמונה, שמחה ואהבת ה'
צפה בנושא הקודם :: צפה בנושא הבא  
מחבר הודעה
אלחנן
מנהל פורום
מנהל פורום

הצטרף בתאריך: Aug 26, 2004

הודעהנשלח: 31/8/07 9:09    כותרת הודעה: על אהבת ד' ועל אהבת איש ואישתו ועל הקשר הבלתי נפרד שבינהם תגובה עם ציטוט

כדי שנוכל להבין מהי האהבה האמיתית, אנחנו צריכים קודם להעמיק במושג שנקרא 'אהבה'. מהי אהבה? האם האהבה היא רגש? האם האהבה היא שכל?

לדעתי האהבה היא יותר שילוב של שני הדברים יחד, גם שכל וגם רגש, אך בעיקר האהבה נובעת מהנשמה, נובעת מרצון החיים שלנו, מזה שאנחנו רוצים לחיות, אנחנו רוצים לאהוב, ולכן המשוואה היא כזאת-

אהבה=חיים=נשמה=קשר לד'.

כיון שהקב"ה טַבָע בנו טֵבַע מיוחד, הוא יצר לנו נשמה טהורה, שהיא 'חלק אלוה ממעל' שהכוונה שיש בנו משהו מאורו של הקב"ה, והאור העצום הזה [שאנו קוראים לו 'נשמה'] רוצה להתקרב לקב"ה, והרצון הזה להתקרב לקב"ה מתגלה על ידי האהבה.

אז קודם כל אנחנו אוהבים את ד', כי אם אנחנו אוהבים את עצמינו, אז נאהב את ד', כיון שד' הוא בתוכנו, הוא חלק בלתי נפרד ממנו, הוא נמצא ומצוי בכל דבר אצלנו, ולכן בשביל לאהוב אחר צריך האדם לאהוב את עצמו.

איך אני יודע את זה? כיון שהתורה מצווה כך-"ואהבת לרעך כמוך" מצוות אהבת הרֵעַ היא נובעת מאהבת האדם את עצמו, אם אדם לא אוהב את עצמו, איך הוא יאהב אחר?!

ומזה נגיע לנקודת הקדושה העליונה שלנו- האהבה העליונה ביותר שהיא נמצאת אצלנו היא האהבה לד' יתברך, אנחנו אוהבים אותו כיון שהוא מחיה אותנו בכל רגע ורגע, הוא נותן לנו את כל צרכינו הוא נותן לנו את הצרות בחיינו, הוא נותן לנו את כל הדברים שקורים לנו.

אבל הכי חשוב- הוא איתנו בכל מקום, בנפילות הנמוכות ביותר, בעליות הנפלאות ביותר, ועל זה אמר דוד המלך בלשונו המדהימה המעוטרת ברוח הקודש
"אם אסק שמים- שם אתה!
ואציע שאול- הנך!
אשא כנפי שחר אשכנה באחרית ים- גם שם ידך תנחני ותאחזני ימינך!"
[תהילים קל"ט ח'-י']

אין מקום שד' לא נמצא איתנו, הבעיה היא שאנחנו לא רואים את זה, אנחנו לא מחוברים לאהבה הגדולה הזאת, אלא לאהבה שהתרבות מכתיבה לנו-

ומהי האהבה שהתרבות מראה לנו היום?
אהבה גופנית, נמוכה, רדודה, מסואבת.

אהבה שכל רצונה הוא שהאדם יהיה שפל, יסתכל על חיצוניות בלבד, יראה את החיצוניות, יחיה אותה, ולכן גם אין צורך בנישואין, כיון שהנישואין כובלים אותך לאחריות, אז למה להתחתן? אפשר להיות בקשר כמה שרוצים...

אבל זה בדיוק ההיפך מהתורה שנמצאת בנו, זה ההיפך מהנשמה שלנו, הנשמה שלנו רוצה קשר עם חצי הנשמה הטהורה שנמצאת היכן שהוא, מחכה שנתחבר אליה על ידי חופה וקידושין! על ידי קדושה ואהבה עצומה הנובעת מאור האהבה האלוקית.

כי אם אני אוהב את ד', אני אוהב את החצי השני שד' יעד לי. ולא רק שאני אוהב אלא אני חי את האהבה הזאת.

אם אני אומר כל הזמן "אני אוהב אותך" זה קטן, הענין הוא לא לומר כזה דבר, אלא לחיות את האמירה הזאת, לחיות את האהבה הזאת בכל תחומי החיים. בכל המציאות כולה.

ולכן שוב-כשאני אוהב את ד' אני חי את מציאותו, אני חי את האהבה שלי אליו על ידי קיום מצוותיו ולימוד תורתו והתדבקות בדרכיו.
כשאני אוהב את אישתי אני חי את מציאותה בי, אני חי את האהבה שלי אליה על ידי הנתינה שלי אליה בלי רצון לקבל. אלא לתת כי אני אוהב.

וזוהי אהבה עליונה מאוד, לא פשוטה ומצריכה לימוד עמוק מאוד.

עכשיו תשאלו שאלה-כל זה טוב ויפה, אבל מאיפה הגעת לרעיון הזה שאהבת ד' שייכת לאהבת אישה?
תשובה-הרמב"ם כותב כך! בהלכות תשובה פרק י הלכה ג
וכיצד היא האהבה הראויה הוא שיאהב את ה' אהבה גדולה יתירה עזה מאוד עד שתהא נפשו קשורה באהבת ה' ונמצא שוגה בה תמיד כאלו חולה חולי האהבה שאין דעתו פנויה מאהבת אותה אשה והוא שוגה בה תמיד בין בשבתו בין בקומו בין בשעה שהוא אוכל ושותה, יתר מזה תהיה אהבת ה' בלב אוהביו שוגים בה תמיד כמו שצונו בכל לבבך ובכל נפשך, והוא ששלמה אמר דרך משל כי חולת אהבה אני, וכל שיר השירים משל הוא לענין זה.

זה פשוט מדהים הרמב"ם הזה! הציווי לאהבת ד', היא כמו אהבת אישתו! אתה לא מפסיק לחשוב על זה, כל הזמן אתה חי את הרצון להיות בקרבו של ד', אתה כל הזמן מנסה להתקרב עוד ועוד.

מכאן אני רוצה לסכם בשאלה שתענה על הכל- השאלה שלי היא על הרמב"ם- אם אתה מצווה אותי לאהוב את ד' כמו את אישתי- אז איך יהיה מקום לאהבת אישתי? הרי אני כל הזמן יאהב את ד'? כל הזמן ארצה בקרבתו!? אז איך זה משתלב?

תשובה-האהבה העצומה לד' מתגלה דרך כל האמצעים של העולם הזה, דרך התורה, דרך המצוות וגם דרך... אישתך! אתה אוהב אותה וזה נובע מאהבת ד', שאתה כל הזמן שוגה בה, אתה כל הזמן חי בה, אתה כל הזמן רודף אחרי האהבה העצומה הזאת! זוהי האהבה האמיתית, אתה מוכן למסור את הנפש על זה, אתה מוכן לחיות למען זה את חייך, ולמות בכל המצבים בשביל האהבה העצומה הזאת!

אני מקוה שעכשיו קצת יותר הובן המושג של האהבה לד' ואיך היא מתגלית באהבת איש ואישתו.

[ועוד הערה לסיום- כשהגמרא [בברכות] אומרת שבני זוג שהתחתנו וזכו אז יש שכינה בינהם- מה הכוונה? לפי המאמר הזה הכל ברור- האהבה האלוקית מתגלה בקשר בינהם על ידי האהבה של שניהם. ]
צפה בכרטיס האישי של המשתמש שלח מסר אישי שלח דואל MSN Messenger
dark-yair
משתמש מכור ללא אפשרות גמילה

הצטרף בתאריך: Sep 14, 2006

הודעהנשלח: 31/8/07 11:22    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

אחח בייניש... חבל שדווקא השנה הלכת..
חח שכוייח =]
חזור למעלה
צפה בכרטיס האישי של המשתמש שלח מסר אישי
רוחלה
מנהלת הפורומים
מנהלת הפורומים

הצטרף בתאריך: Aug 25, 2004

הודעהנשלח: 31/8/07 2:13    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

מדהייייים מדהיייייייייים ושוב פעם - מדהים!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

תעלה למאמרים!

חזור למעלה
צפה בכרטיס האישי של המשתמש שלח מסר אישי בקר באתר הבית של המשתמש AIM Yahoo! Messenger MSN Messenger
חן
תפוח אדמה בשל
תפוח אדמה בשל

הצטרף בתאריך: Aug 13, 2005
מיקום: לא משנה איפה,העיקר שהלב והעיניים לכיוון בית המקדש... :)

הודעהנשלח: 31/8/07 2:54    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

בס"ד

מדהים Smile

למרות שדי השתמשת ברעיונות שרציתי לכתוב במאמרי ההמשך שלי ל"הדרך אל האושר".... Smile
תפוח אדמה אפוי
תפוח אדמה אפוי

הצטרף בתאריך: Dec 25, 2005

הודעהנשלח: 2/9/07 4:40    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

ממש ממש יפה!!
שנזכה כולנו לקיים את זה. Smile Smile
צפה בכרטיס האישי של המשתמש שלח מסר אישי בקר באתר הבית של המשתמש
--ספיר--
משתמש חדש
משתמש חדש

הצטרף בתאריך: Sep 29, 2007

הודעהנשלח: 29/9/07 10:51    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

פשיייייייההה מהמממממםםםם!!!!!!!!!!111
מהממממםם!!!!!!!!!1

--החיים מלאים עליות ירידות כמו ברכבת הרים
אז צריך לתפוס חזק שלא ניפול בסיבוביים--
חזור למעלה
צפה בכרטיס האישי של המשתמש שלח מסר אישי שלח דואל
ר-ח-ל
משתמש מכור
משתמש מכור

הצטרף בתאריך: Oct 07, 2007

הודעהנשלח: 1/12/07 10:35    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

שכוייח!! שנזכה..... Smile
בתאלי_חרדית

הצטרף בתאריך: Sep 26, 2007

הודעהנשלח: 13/1/08 3:48    כותרת הודעה: פש.. תגובה עם ציטוט

פשוט מדהיםם!!!

>>!!>>!!>>!!ה' היחיד שמחזיק אותי והיחיד שאני מחזיקה ממנו!!<<!!<<!!<<

- - -
חזור למעלה
צפה בכרטיס האישי של המשתמש שלח מסר אישי שלח דואל בקר באתר הבית של המשתמש MSN Messenger
מתושלח
משתמש חדש
משתמש חדש

הצטרף בתאריך: Apr 28, 2009

הודעהנשלח: 25/11/09 12:42    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

בלי קשר לאהבת אישה -
אני רוצה לאהוב את הקב"ה כמו שאתה מתאר,
אבל אני לא יודעת איך! זה מתסכל, כי כל החיים שלי יפים ב"ה, ויצאתי כבר מכל המשבר שישית וכו'... אני כבר מאמינה באמת שהקב"ה עושה הכל, אבל זה לא גורם לי לאהוב אותו, וככה אני בכלל לא מנסה לעלות בעבודת ד' ואני חיה חיים רדודים כאלה...
חזור למעלה
אהבת ישראל
משתמש פעיל
משתמש פעיל

הצטרף בתאריך: Oct 01, 2009

הודעהנשלח: 18/5/10 10:02    כותרת הודעה: הבנתי אחרת תגובה עם ציטוט

אני הבנתי שאהבה זה הרצון להטיב ולתת לשני כמו שאני רוצה להטיב ולתת לעצמי כי אנחנו חלקים של אותו שלם-אבל ה' הוא מושלם לגמרי.

____________________________________-__________________________________
"יסוד האושר הוא אהבת האמת בשכל, אהבת היושר בחיים,אהבת היופי הרגש ואהבת הטוב במעשה"
חזור למעלה
הצג הודעות קודמות:   

שליחת הודעה חדשה   תגובה להודעה

מפתח הפורומים -> אמונה, שמחה ואהבת ה'
עמוד 1 מתוך 1
  כל הזמנים הם שעון ישראל (GMT + שעתיים)

קפוץ אל:  
אתה יכול לשלוח הודעות בפורום זה
אתה יכול להגיב להודעות בפורום זה
אתה לא יכול לערוך את הודעותיך בפורום זה
אתה לא יכול למחוק את הודעותיך בפורום זה