בס"ד

צור חשבון משתמש
התחבר

עמוד ראשי מאמרים וכתבות פורומים שליחת מאמר החדר שלי RSS הודעה פומבית  
תפריט
העמוד הראשי
מאמרים
פורומים
בדיחות
משחקים [1] [2]
הסיפור שאינו נגמר
סקרים
רדיו
קישורים
החדר שלי - סרוג אישי
מסרים אישיים
הפוך לדף הבית
הוסף למועדפים
RSS
צור קשר
פרסם כאן!

עסקים

תיבת חיפוש
Google

מחוברים עכשיו

סקר
מה התכנון שלכם לחודש הראשון של החופש?

בגרויות
לעבוד
ללמוד נהיגה
לעשות פסיכומטרי
ללכת לקייטנה / מחנה
להתבטל
ללמוד תורה
לעזור לזקנים לחצות את הכביש
אחר (פרטו בתגובות!)
תוצאה
משאל

הצבעות: 587
תגובות: 7

רישום לסרוג
רישום לסרוג
התחברות
התחברות
חיפוש בפורומים
חיפוש בפורומים
צור קשר
צור קשר

לא רוצה!

שליחת הודעה חדשה   תגובה להודעה    מפתח הפורומים -> אמונה, שמחה ואהבת ה'
צפה בנושא הקודם :: צפה בנושא הבא  
מחבר הודעה
DOR
אורח

הודעהנשלח: 11/10/12 12:47    כותרת הודעה: לא רוצה! תגובה עם ציטוט

אז ככה אני בא מבית דתי (לא מסורתי אני מדגיש דתי!) אך לא של תלמידי ישיבות לכן עד לפני שנה גם אני הייתי כמו המשפחה שלי דתי אבל מה שנקרא עם ראש קטן.. בלי ציצית (כי לא נהגנו אף פעם לשים ציצית מבית אבא) בלי שירי שבת על השולחן לא כ"כ שומר נגיעה וכדו'..
לפני שנה הלכתי לישיבה והתחזקתי והרגשתי שככל שאני בבית הרמה הרוחנית שלי יורדת...
לכן הפסקתי לחזור הביתה תקופה ארוכה.. כמובן שההורים שלי שמו לב ולכן כמובן הם התחזקו גם וגם אחים ואחיות שלי הקטנים מנסים לחזק אותם עכשיו.. הבעיה היא ככה שכל זה קורה שאני בבית עכשיו תקופת בין הזמנים המצב מחוזק אבל אחרי שאני חוזר לישיבה.. הכל נמחק!!!!! מה זה החרטא הזאת??? מה זה הצביעות הזאת?? אני לא רוצה שהם יתחזקו בגללי!!!! ההורים שלי מצהירים שהם באמת רק מכבדים אותי ואני צריך לסלוח להם כי הם לא רגילים בהרבה דברים (לדוג' שאני מגיע לבית אימא שלי ואחיות שלי מתלבשות צנוע/אנחנו שרים שירי שבת על השולחן) מה לעשות??? עצה??
חזור למעלה
hilula
משתמש פעיל
משתמש פעיל

הצטרף בתאריך: Aug 09, 2012

הודעהנשלח: 11/10/12 2:19    כותרת הודעה: --- תגובה עם ציטוט

יש "מיתוך שלא לשמה בא לשמה".ככה מתחיל התהליך,לאט לאט,ובסוף הם יתחזקו ולא בגלל סיבה חיצונית
חזור למעלה
צפה בכרטיס האישי של המשתמש שלח מסר אישי
רבקה
מנהלת פורום
מנהלת פורום

הצטרף בתאריך: Dec 05, 2006

הודעהנשלח: 11/10/12 8:53    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

ראשית יישר כוח על התחזקותך ועל דאגתך לבני משפחתך. בשאלתך ניכר כי אתה כואב ודואג לרמתם התורנית-רוחנית של בני משפחתך, אך שים לב לא לפגוע בהם בדאגתך זו, שלא תהיה בבחינת "חיבוק דוב". כשאנו מתחזקים, יש לנו נטייה להסתכל בעין ביקורתית על מי שהיינו, על מי שחינכו אותנו להיות כאלו ובכלל על הסביבה בה גדלנו, אשר לא "התקדמה" כמונו. כדאי להתרחק מהסתכלות כזו ולנסות לראות את הנקודות הטובות:

"דע, כי צריך לדון את כל אדם לכף זכות , ואפילו מי שהוא רשע גמור, צריך לחפש ולמצא בו איזה מעט טוב, שבאותו המעט אינו רשע, ועל ידי זה שמוצא בו מעט טוב, ודן אותו לכף זכות, על-ידי-זה מעלה אותו באמת לכף זכות, ויוכל להשיבו בתשובה, וזה בחינת (תהלים לז י): "ועוד מעט ואין רשע והתבוננת על מקומו ואיננו", הינו שהפסוק מזהיר לדון את הכל לכף זכות, ואף-על-פי שאתה רואה שהוא רשע גמור, אף-על-פי-כן צריך אתה לחפש ולבקש למצא בו מעט טוב ששם אינו רשע וזהו ועוד מעט ואין רשע, שצריך אתה לבקש בו עוד מעט טוב שיש בו עדיין, ששם אינו רשע, כי אף-על-פי שהוא רשע, איך אפשר שאין בו מעט טוב עדיין, כי איך אפשר שלא עשה איזה מצוה או דבר טוב מימיו, ועל-ידי-זה שאתה מוצא בו עוד מעט טוב ששם אינו רשע, ואתה דן אותו לכף זכות, על-ידי-זה אתה מעלה אותו באמת מכף חובה לכף זכות, עד שישוב בתשובה על-ידי-זה, זהו "ועוד מעט ואין רשע", על-ידי שמוצא בהרשע עוד מעט טוב, ששם אינו רשע, על-ידי-זה "והתבוננת על מקומו ואיננו", הינו כשתתבונן ותסתכל על מקומו ומדרגתו, ואיננו שם על מקומו הראשון, כי על-ידי שמוצאין בו עוד מעט טוב, איזה נקדה טובה, ודנין אותו לכף זכות, על-ידי-זה מוציאין אותו באמת מכף חובה לכף זכות. וזהו והתבוננת על מקומו ואיננו, כנ"ל" (ר' נחמן מברסלב, ליקוטי מוהר"ן תורה רפ"ב - וק"ו בבני משפחתך שודאי אינם רשעים גמורים).

בנוסף, אל תשכח כי כל התחזקות בביתך, אף אם היא נעשית רק לזמן מוגבל, יש בה ערך רב! זו לא צביעות, זו נקודה אמתית הקיימת בהם ובאה לידי ביטוי בצורה אותה אתה מתאר. יש לזה ערך גדול, שכן:

"...וכל מדה טובה, כל למוד הגון וכל מעשה טוב. גם הקטן שבקטנים, ואפילו שיחה נאה, הוא מרומם את הרוחניות שבנפשו, והרוחניות הלא היא יסוד כל מציאותה, ונמצא שע"י הרמת הרוחניות שבנפשו מתרוממת כללות נפשו בהויתה, וההויה הפרטית מתיחשת ביחוש קשר אמיץ מאד אל ההויה הכללית, וממילא בהתרוממות חלק אחד של ההויה, מתעלית היא ההויה כולה. ובזה מתקנים באמת עולמות עד אין חקר בכל דבר טוב. כשהולך האדם בדרך הרעיון הזה דעתו מתרחבת ודמיונותיו הולכים ומתקרבים אל האמת." (הרב קוק, מוסר אביך, מידת התיקון)

אל לך לזלזל במעשיהם, אדרבה - ודאי כל מה שהם עושים עבורך קשה להם פי כמה וכמה. כמו כן, אף אם מעשיהם נעשים ב"רמה נמוכה", ולא מתוך הזדהות ואמונה שכך צריך לעשות וכו' - יש להם ערך מצד עצמם. כבר הרמב"ם נתן שמונה מעלות בצדקה. הגבוהה ביותר היא מציאת מלאכה לאדם עני והנמוכה ביותר היא נתינת צדקה בעצב. אך שים לב - גם המעלה הפחותה ביותר מעלה היא, וודאי עדיפה על לא כלום. וד"ל. Smile

תודות לרז, מומינאמא, אליה, ודפנה החכמה!Smile
חזור למעלה
צפה בכרטיס האישי של המשתמש שלח מסר אישי שלח דואל
אלמונית!!
משתמש חדש
משתמש חדש

הצטרף בתאריך: Sep 26, 2011

הודעהנשלח: 13/10/12 8:20    כותרת הודעה: תגובה עם ציטוט

אין לי עצה כי רשמו כבר לפני..
אבל רק רציתי להגיד שאני ממש ממש מעריכה אותך.
כל הכבוד באמת !

ד"א נקוודה קטנה.. תראה עד כמה אתה חשוב להורים שלך ועד כמה ההורים שלך אוהבים אותך שהם מוכנים לשנות את עצמם בשבילך כל פעם שאתה בא הבייתה זה ממש ממש לא מובן מאליו וזה גם בד"כ לא קורה..
חזור למעלה
צפה בכרטיס האישי של המשתמש שלח מסר אישי
הצג הודעות קודמות:   

שליחת הודעה חדשה   תגובה להודעה

מפתח הפורומים -> אמונה, שמחה ואהבת ה'
עמוד 1 מתוך 1
  כל הזמנים הם שעון ישראל (GMT + שעתיים)

קפוץ אל:  
אתה יכול לשלוח הודעות בפורום זה
אתה יכול להגיב להודעות בפורום זה
אתה לא יכול לערוך את הודעותיך בפורום זה
אתה לא יכול למחוק את הודעותיך בפורום זה