בס"ד
 
  צור חשבון משתמש
התחבר
 
עמוד ראשי מאמרים וכתבות פורומים שליחת מאמר החדר שלי RSS הודעה פומבית  
תפריט
העמוד הראשי
מאמרים
פורומים
בדיחות
משחקים [1] [2]
הסיפור שאינו נגמר
סקרים
רדיו
קישורים
החדר שלי - סרוג אישי
מסרים אישיים
הפוך לדף הבית
הוסף למועדפים
RSS
צור קשר
פרסם כאן!
 
עסקים
 
תיבת חיפוש
Google
 
מחוברים עכשיו
 
סקר
מה התכנון שלכם לחודש הראשון של החופש?

בגרויות
לעבוד
ללמוד נהיגה
לעשות פסיכומטרי
ללכת לקייטנה / מחנה
להתבטל
ללמוד תורה
לעזור לזקנים לחצות את הכביש
אחר (פרטו בתגובות!)
תוצאה
משאל

הצבעות: 587
תגובות: 7
 דף ראשישלח מאמרהמאמרים המוביליםמאמר אקראי
שבוע טירונות 10-11
בקטגוריית טורים אישיים/דברי אחד הלגיונות
 
מ: ברוך שומרון
יוצר: ברוך שומרון
אי-מייל: שלח אי-מייל
נוסף ב: פברואר 01, 2009
עודכן ב: פברואר 01, 2009
צפיות: 1660
הצבעות: 0
דירוג: 0אפשרויות

הדפס  הדפס

שלח לחבר  שלח לחבר
 
לינקים קרובים
אין לינקים קשורים למאמר זה


המאמרים הפופולרים ביותר:
מה לקחת לטיול שנתי? (רשימה וטיפים)

 
שבוע ירי, יום הולדת!, וה-זמן.
שלום לכולם כולם כולם,
איחוליי וברכותיי, (בריאות עושר ואושר וברווז גומי )
הנה שוב אני בבית... כמה שהתגעגעתי... ורובכם החצופים לא טורחים אפילו לכתוב מכתבים, לשלוח sms, להתקשר, לשלוח תשדורת בין גלקסית, או לפחות להצניח מעל הבסיס קרטון מלא ממתקים, כלום!!! טעות איומה זו (וזה אכן טעות), תעלה לכם ביוקר, כמאמר מפקדנו: "צפו לבום"!
ולל, בשבוע הראשון לחזרתי לבסיס, היה לנו שבוע ירי- "תבור בסיסי", מה שאומר שירדנו לשטח לשבוע וירינו המון המון המון, בכל מצבי הגוף (שכיבה כריעה עמידה), וכמובן מצב לילה. חבר'ה חבל לכם על הזמן זה ממש מגניב, ואתם פיספסתם!
באמצע השבוע ירי, החזירו אותנו לבסיס לשעה קלה בשביל לעשות את הבוחן בר אור, הפעם יצא לי יותר נורמאלי (פעם שעברה שתיתי מים לפני הקטע של הריצה, ובאופן טבעי הקאתי והריצה השתבשה...) ולל, הפעם ב"ה יצא טוב. כמובן שיש מקום לשיפור, אבל לקחתי מקום שלישי במחלקה...אז...כבוד!!!
בסוף שבוע הירי, היה לנו מסע מ"מ (מפקד המחלקה לוקח פיקוד על כל המסעות מכאן ואילך). כאן המקום להודיע לכולכם, שעבדכם הנאמן נבחר להיות "הקשר מ"מ". וזה אומר הרבה דברים, תחילה: שאני הולך מקדימה הטור ראשון עם המ"מ (יש עוד קשר של הסמל שהולך מאסף מאחורה). דבר שני: כל דבר שהמ"מ רוצה שהמחלקה תעשה- הוא יגיד לי ואני אחראי על הביצוע (כאילו כמו הסגן שלו). כמובן שכפי שאמרתי אני גם הקשר שלו, שזה אומר שיש עליי מכשיר קשר. ועוד...
זה תפקיד ממש מ-ג-נ-י-ב!!!, מצד אחד זה אומר שאני כל הזמן רץ במסעות כששאר החבר'ה הולכים, וכמובן שיש כאן הרבה אחריות, וזה דורש הרבה, אבל מצד שני, זה הופך את המסעות להרבה יותר מעניינות! וכמובן שאני תורם הרבה יותר וממצה את עצמי בצורה יעילה וטובה יותר למען עם ישראל.
אומנם זה פחות חשוב, אבל יש לזכור שלא כל אחד נבחר לדבר כזה, נבחרים רק 3 בפלוגה (כמספר המחלקות). והשמועות לגבי התפקיד הן רבות. ישנם כאלו שטענו שאני אצא לקורס מכי"ם ראשון. וישנם כאלו שטענו שאני מצטיין המחלקה, וכו... אבל, יהיו השמועות אשר יהיו, אני מרגיש וחושב שזה אימות לכך שאני בכיוון הנכון, ובע"ה נעשה ונצליח!
המסע עצמו היה של 7+1 משמע 7 מסע רגיל, ועוד ק"מ 1 של אלונקות. המסע היה חביב, ובכלל אני מאוד אוהב את המסעות. לצאת שני טורים בלילה מלאי ציוד ונשק, ולצעוד לאור הכוכבים, ולתת לרגשות ומחשבות לזרום, מצד אחד, ומצד שני לפעול כמו קבוצה מגובשת ואחידה, ולדעת שעוד כמה חודשים נצעד באותה צורה וכמעט בלי הבדל רק שאז זה יהיה לקרב, למענכם!
ולל, בשבוע השני, כל הפלוגה יצאה לשמירות ותורנות, המחלקה שלי קיבלה תורנות, וכך גיבורכם הגאון ששמו נודע בכל קצוות תבל ומעשי גבורתו ידועים ומסופרים מידי לילה וליל מפי זקנים וצעירים, וכתובים בספר דברי הימים לנסיכי נרניה, מצא עצמו שוטף כלים, מבשל אוכל, מכין את החדר אוכל, ושאר ירקות...
ביום שני (השני) דשבוע זה דחלף, חל יום הולדתי ה-19. אכן אין זמן מתאים יותר לחשבון נפש, מה עשיתי ב19 השנים החולפות (המוצץ...המחבט...מכות...כסף...), ובכלל פרספקטיבה של זמן ומעשה והעמדתי והשתלבותי במעגל החיים במקום המתאים לי. "מה עשיתי ומה אעשה ולמה" במילים פשוטות יותר. מ-ז-ל ט-ו-ב ענקי, שלל ברכות ואיחולים לכולם!!! שנזכה כולנו להפיק את המרב האפשרי מעצמנו למען עם ישראל.
ולל בסוף השבוע היה לנו מסע נוסף, 10+2 (זוכרים מה זה אומר?), הפעם המ"מ לא יצא כי הוא היה פצוע (וקיבל פקודה מלמעלה שאסור לו לצאת בגלל הפציעה), ולכן לא הייתי בתפקיד מלא, אלא כקשר משניאחורי, משמע חופש פעולה לעזור לכולם! היה נחמד ביותר, באלונקות בק"מ הראשון (1 מתוך 2) דאגנו (שני הקשרים) להחלפות ותפקוד יעיל של האלונקות, ובק"מ האחרון, שני הקשרים, תפסנו את האלונקה הקדמית, ויאללה ראבק, היינו כאן!!!
כמה שאני מקנא בכם...כבר הזכרתי זאת פעמים אין ספור, אבל ישנם שני דברים שחסרים לי, הראשון והכי קריטי הינו הלימוד!!! אני אומנם מתרכז בכמה ספרים, וכמובן מסכם במחברות כמו תמיד, אבל אני חייב עוד זמן, ביום רגיל אני מצליח להשיג בין 30-120 דקות (ניצול די מקסימאלי של זמן), אבל אני חייב עוד...עוד...עוד...
אכן כפי שכתוב בפרשה, "לא בשמיים היא", וכפי שכתב הרמב"ם בהלכות ת"ת: "בשלושה כתרים נכתרו ישראל כתר תורה, וכתר כהונה, וכתר מלכות... כתר תורה הרי הוא מונח ועומד ומוכן לכול, שנאמר "מורשה, קהילת יעקוב" (דברים לג,ד): כל מי שירצה, יבוא וייטול". חבר'ה, נצלו את הזמן!!! גם מי שעסוק רוב הזמן, עדיין יכול למצוא זמן, וכל שכן הבטלנים בישיבות (איזו היא עיר גדולה, כל שיש בה עשרה בטלנים).
הדבר השני, הינו תחום היצירה, מתחיל מהמוסיקה והכתיבה וקריאה, וכלה בעיצוב אדריכלות, גינון וצילום, רצוני ליצור ולתת ביטוי מעשי ופיזי לרעיונותיי, רגשותיי ומחשבותיי. כקרן אור שנחסמת לתנועה (חלקיקים או גלים).
אוקי.....סיפור:
אני יושב על המיטה לפני שינה, פרוסת שוקולד בצד אחד, מחברת סיכומים על הברכיים, אזניות עם מוסיקת רוק באוזניים, והידיים מחקות גיטרות ותופים, והרגליים נותנות את הקצב, מ-ל-ח-מ-ה! והמ"מ עומד מאחוריי ומתפוצץ מצחוק... (חבר'ה זה המ"מ!!! איפה הדיסטנס???) ולל הוא הולך פורק לכמה חיילים את הנשקים, וחזר, וממשיך לצחוק ולצחוק, ואז הוא ניגש אליי ושואל אותי עם חיוך, ברוך מה אתה שומע? ואני שבדיוק באותה רגע החלפתי את השיר ליצירה של בטהובן, אומר לו בטהובן, והוא בכלל מתפוצץ מצחוק והולך משם במהירות, בעודי קורא וצוחק אחריו שמקודם זה היה רוק...
לכל הדואגים ויראים, בית הכנסת שלנו בבסיס הינו גם בחזקת בית מדרש (זה מה שחשבתי אבל הייתי צריך וידוא של הרב), ופסק חשוב זה נותן לי את האפשרות ל-א-כ-ו-ל תוך כדי לימוד בבית מדרש.
הי למי מביניכם שעוקב אחרי הק"מ של המסעות, יכול לראות איך הם גדלים לאט לאט , ולל כך גם לגבי המדסי"ם, השבוע רצנו את המד"ס הארוך ביותר שלנו, ורצנו... 3 ק"מ.
ביום ראשון יש לנו יום תרבות בירושלים, אני רק יודע שנפגשים בהיכל שלמה בבוקר (זוכרים את ההצגה?) ואז אני חוזר לבסיס ביום חמישי לסגור שבת, לאור התנדבותי לדבר.
הבייניש הלוחם
טירון ברוך


נ.ב. בום!!! (זוכרים שאמרתי לכם לצפות לבום בתחילת המכתב...)
נ.ב.ב מישהו עקב אחרי השווקים והבורסה השבוע??? תודו שזה היה מגניב!!!
נ.ב.ב.ב כתבו!!! כתבו!!! כתבו!!!אני דורשמפצירמבקשמתחנןמורהפוקדמחייבטועןמאייםמתרה, וכו... חסר לכם... לכולכם!!!שתף/י בפייסבוק מאמר זה!


האחריות על התגובות מוטלת על בעליהן בלבד ואין לנו שום אחריות על תוכנן

אין אף תגובה, אתה בהחלט מוזמן לשלוח אחת...

העמוד הראשי | פורומים | מאמרים | טורים אישיים | בדיחות | קישורים | משחקים 1 | משחקים 2 | הסיפור שאינו נגמר | רדיו | החשבון שלי | מסרים | שאלות נפוצות |
RSS | Hosted By: HTTP | אינדקס אתרים | קשר החן - קשירת מטפחות | סרוגים | תנאי שימוש | צור קשר

© כל הזכויות שמורות לסרוג www.saroog.co.il | קרדיטים | sxc.hu
מערכת זו מופעלת על PHP-Nuke. ותורגמה על ידי צוות PHPNuke ישראל ושוחררה תחת הרישיון החופשי GNU/GPL .
כניסה למנהלים