בס"ד
 
  צור חשבון משתמש
התחבר
 
עמוד ראשי מאמרים וכתבות פורומים שליחת מאמר החדר שלי RSS הודעה פומבית  
תפריט
העמוד הראשי
מאמרים
פורומים
בדיחות
משחקים [1] [2]
הסיפור שאינו נגמר
סקרים
רדיו
קישורים
החדר שלי - סרוג אישי
מסרים אישיים
הפוך לדף הבית
הוסף למועדפים
RSS
צור קשר
פרסם כאן!
 
עסקים
 
תיבת חיפוש
Google
 
מחוברים עכשיו
 
סקר
מה התכנון שלכם לחודש הראשון של החופש?

בגרויות
לעבוד
ללמוד נהיגה
לעשות פסיכומטרי
ללכת לקייטנה / מחנה
להתבטל
ללמוד תורה
לעזור לזקנים לחצות את הכביש
אחר (פרטו בתגובות!)
תוצאה
משאל

הצבעות: 587
תגובות: 7
 דף ראשישלח מאמרהמאמרים המוביליםמאמר אקראי
על כל פשעים תכסה אהבה
בקטגוריית טורים אישיים/ואמונתך בלילות
 
מ: רבקה
יוצר: רבקה
אי-מייל: שלח אי-מייל
נוסף ב: מרץ 10, 2010
עודכן ב: מרץ 10, 2010
צפיות: 2086
הצבעות: 1
דירוג: 10אפשרויות

הדפס  הדפס

שלח לחבר  שלח לחבר
 
לינקים קרובים
אין לינקים קשורים למאמר זה


המאמרים הפופולרים ביותר:
מה לקחת לטיול שנתי? (רשימה וטיפים)

 
כשאדם יודע להסתכל, להתבונן ולהשתמש(!) בכל הדברים הטובים אשר חננו ה', בחצי הכוס המלאה – אזי הוא מתמלא שמחה
עוד מעט ימלאו שלוש שנים לתקופת הכאב, ועדיין קשה לראות את הסוף של התקופה הזו. לעיתים אני תוהה אם יום יבוא ואזכה להתהלך חופשיה מכל כאב פיזי שהוא, כמו כל אדם. לא להאמין! מסוף כיתה ט', עשרים וארבע שעות ביממה, שבעה ימים בשבוע... שלוש שנים - ועדיין הוא שם. עולה ויורד, מהתל בי. ימים שהוא חזק יותר, ימים שהוא חזק פחות. דקות ארוכות שהוא מכה בי ללא רחם מול דקות ארוכות בהן הוא עוד נסבל. אני מסתכלת על השנים האלה בסיפוק – כמה התפתחתי. כמה התמודדתי. כמה נלחמתי. ואיך זה שהגעתי לכאן? במקום להיות מרוקנת מכל שמחה ואולי אפילו אמונה, ברוך ה' - דווקא התחזקתי בשתיהן. אך מובן כי אינני זוקפת דבר לזכותי, אלא הכל בחסדי שמים היה. הנסיונות, הקשיים, ההצלחות. הוא תמיד היה שם, ריבונו של עולם - נשא אותי ואמץ אותי קרוב אליו.

אני זוכרת, ערב שבת אחד אחר תום הארוחה, הלכתי כהרגלי לשטוף כלים. כבר לפני הארוחה ובארוחה עצמה הרגשתי בעוצמת הכאבים, ועתה – הסתכלתי על ערמת הכלים בעיניים מזוגגות, מותשת רק מן המחשבה על שטיפתם. אבל ידעתי כי עלי לעשות המוטל עלי, לא להרים ידיים ולהשאיר המלאכה להורי, אלא לעשות להם נחת. אחרי הכל, מה זו שטיפת כלים קטנה מול שמונה עשרה שנה של גידול וטיפוח, חום, אהבה והשקעה? הרמתי צלחת צלחת, והתחלתי להעבירן במים ובסבון. בידיי העייפות, כמעט ולא הצלחתי להחזיק הצלחות כראוי. כל הצלחות כמו כופפו את ידי מעט תחת משקלן, ככפיפת הדבורה את הפרח ממנו היא יונקת. זה נשמע אולי מטופש או מוגזם, אך לחלוחית הרטיבה את עיני. כה קשה היה לי משא הכאב, והכלים נתנו לו יותר תוקף: הרגשתי כי רגלי רפו מעט בעמידה, וכי עלי להתחזק ולחזק עצמי בטרם אכרע תחת הכאב ואמצא עצמי על רצפת המטבח. ידי, שנשענו מעט בזווית על השיש בעודן מחזיקות צלחת בכוחות כמעט אחרונים, שימשו לי מקור תנופה להרים בו גופי ולהיעמד ישר וזקוף. כמה כוחות שהקדוש ברוך הוא הביא לי באותם הרגעים - רק הוא יודע. הודיתי לו מקרב לב על הטובה והחסד שעשה עמי, ומלמלתי תפילה חרישית, שימשיך ויתן בי כוחות:

ריבונו של עולם. אתה הרי יודע כמה אני משתדלת בעבור הפעולה הפשוטה הזו, בכדי שאוכל לעשות בה רצון הורי ולשמחם בזאת. אל תעזבני ככלות כחי, היה עמי – ולעזרתי חושה. אתה בוחן כליות ולב, אתה ידעת כמה רוצה אני לעשות נחת רוח מלפניך ולהוסיף רק אור וקדושה. עזרני ברחמיך הרבים להמשיך פעולתי בלי שום מכשול ופגם, ואתעלה ואתגבר כארי מעל כל כאב וקושי, ובזאת אוסיף עוד מעט אור וטוב בעולם, ועל ידי כך תעלה מדרגתו ותקרב הגאולה. או אז יתקדש שמך בעולם וידעו כולם כי אתה א-ל ומבלעדיך אין עוד. עשה למען שמך, עשה למען ימינך, עשה למען תורתך, עשה למען קדושתך, למען יחלצון ידידיך הושיעה ימינך וענני.
יהיו לרצון אמרי פי והגיון לבי לפניך, ד' צורי וגואלי.

* * *

לעיתים, אדם שוקע במחשבות על "חצי הכוס הריקה": חסר לו בריאות, פרנסה, מזל ומה לא? אדם השוקע במחשבות על כך מוצא עצמו מהר מאוד ביאוש. אולם, כשאדם יודע להסתכל, להתבונן ולהשתמש(!) בכל הדברים הטובים אשר חננו ה', בחצי הכוס המלאה – אזי הוא מתמלא שמחה, ולומד כיצד כל אותם הדברים הטובים אשר ניחן בהם – מחפים ומצליחים להתגבר ולכסות על כל החסרונות, בבחינת "על כל פשעים תכסה אהבה" (משלי י, יב). האדם יכול לרומם כל מצב של "חסרון" ל"מלאות" על ידי הכרת עצמו ושימוש בכוחות הקיימים בו מתוך אהבה להשי"ת ומתוך רוב שמחה.

רבי נחמן מברסלב מפרש הפסוק "בצר הרחבת לי" (תהילים ד, ב) כך: "בצר הרחבת לי- הינו שגם אפילו בהצרה בעצמה, השם יתברך מרחיב לנו. כי אם יסתכל האדם על חסדי ה', יראה, שאפילו בעת שהשם יתברך מצר לו, גם בהצרה בעצמה, השם יתברך מרחיב לו, ומגדיל חסדו עמו..." - ואיך לא? כשאדם אוזר כוחותיו, מעלותיו וסגולותיו אשר ניחן בהם= בחצי כוסו המלאה, מציח הוא למלא חציה השני, הריק.

וברוך השם זכיתי לכוון לפירושו, כי פסוק דומה ישנו: "צרות לבבי הרחיבו - ממצוקותי הוציאני" (תהלים כה, יז)
כי האדם הראשון, אשר יסתכל רק בחצי הכוס הריקה שבידו יראה כי צרות (וצרוּת) לבבו רחבו, גדלו והתעצמו במאוד, על כן יקרא - "ממצוקותי הוציאני". אך האדם השני אשר יראה בחצי כוסו המלאה, ימזוג ממנה ויגלה כי צרות לבבו, הן הן הרחיבו לו וממצוקותיו הוציאוהו.

שתף/י בפייסבוק מאמר זה!


האחריות על התגובות מוטלת על בעליהן בלבד ואין לנו שום אחריות על תוכנן

רבקה פרסם תגובה זאת:
הבהרה: "על כל פשעים תכסה אהבה" אין פירושו כי חסרונות האדם הם בבחינת "פשע", אלא דברי נאמרו כעין "וורט חסידי", אשר בו מוציאים מעט הדברים מהקשם ומפרשים בעמיקות, וסוטים מן פשט המילים. ההקבלה של פשע לחסרון אינה באה לומר כי חסרון האדם הוא פשע...

אוהב-עולם פרסם תגובה זאת:
ישר כח. יפה מאוד. תבורכי

Anonymous פרסם תגובה זאת:
-תודה-

רבקה פרסם תגובה זאת:
למי שכתב/ה תודה - התודה אינה מגיעה לי, אלא לך.
ובכן - תודה. :)

אוהב-עולם פרסם תגובה זאת:
[אגב, שמעתי איזה רב שאומר ש"חכם" ראשי תיבות "חצי כוס מלאה". מי חכם וישמור אלה ויתבוננו חסדי ה' ( = במנגינה של החזן ביום העצמאות)]

גורן פרסם תגובה זאת:
וואו! זה כ"כ חזק שקשה באמת להגיב על זה. יה"ר שכולנו נזכה להדבק באמונה ובאופטימיות הזאת


העמוד הראשי | פורומים | מאמרים | טורים אישיים | בדיחות | קישורים | משחקים 1 | משחקים 2 | הסיפור שאינו נגמר | רדיו | החשבון שלי | מסרים | שאלות נפוצות |
RSS | Hosted By: HTTP | אינדקס אתרים | קשר החן - קשירת מטפחות | סרוגים | תנאי שימוש | צור קשר

© כל הזכויות שמורות לסרוג www.saroog.co.il | קרדיטים | sxc.hu
מערכת זו מופעלת על PHP-Nuke. ותורגמה על ידי צוות PHPNuke ישראל ושוחררה תחת הרישיון החופשי GNU/GPL .
כניסה למנהלים