בס"ד
 
  צור חשבון משתמש
התחבר
 
עמוד ראשי מאמרים וכתבות פורומים שליחת מאמר החדר שלי RSS הודעה פומבית  
תפריט
העמוד הראשי
מאמרים
פורומים
בדיחות
משחקים [1] [2]
הסיפור שאינו נגמר
סקרים
רדיו
קישורים
החדר שלי - סרוג אישי
מסרים אישיים
הפוך לדף הבית
הוסף למועדפים
RSS
צור קשר
פרסם כאן!
 
עסקים
 
תיבת חיפוש
Google
 
מחוברים עכשיו
 
סקר
מה התכנון שלכם לחודש הראשון של החופש?

בגרויות
לעבוד
ללמוד נהיגה
לעשות פסיכומטרי
ללכת לקייטנה / מחנה
להתבטל
ללמוד תורה
לעזור לזקנים לחצות את הכביש
אחר (פרטו בתגובות!)
תוצאה
משאל

הצבעות: 587
תגובות: 7
 דף ראשישלח מאמרהמאמרים המוביליםמאמר אקראי
וזה הרגע, הנה באה השעה...
בקטגוריית טורים אישיים/ואמונתך בלילות
 
מ: רבקה
יוצר: רבקה
אי-מייל: שלח אי-מייל
נוסף ב: פברואר 01, 2011
עודכן ב: פברואר 01, 2011
צפיות: 3015
הצבעות: 1
דירוג: 10אפשרויות

הדפס  הדפס

שלח לחבר  שלח לחבר
 
לינקים קרובים
אין לינקים קשורים למאמר זה


המאמרים הפופולרים ביותר:
מה לקחת לטיול שנתי? (רשימה וטיפים)

 
ככל שאנו דוחקים בה, באותה שעה, שתבוא, מדחיקים אנו אותה. מרחיקים אותה מאיתנו...
"באמת אין לך אדם שאין לו שעה, אך הרבה אובדים השעה שהיה יכול להצליח בה בגשמיות וברוחניות על ידי חכמתם של הבל על ידי שדוחקים את השעה, כמו שאמרו חז"ל: "כל הדוחק את השעה השעה דוחקתו", כי השם יתברך מקיים "עם גבר תמים תתמם ועם עיקש תתפתל", ומאחר שהוא עיקש ורוצה שימלא לו השם יתברך תיכף חפצו, וכשאין לו מה שחפץ הוא אומר שאי אפשר בזה האופן לעבוד את השם יתברך, נמצא שהוא עיקש ומהרהר אחר מידותיו יתברך, ואז גם השם יתברך מתפתל עמו והשעה דוחקתו.

אבל ההולך בתמימות ומאמין באמת כי בודאי צדיק וישר ה', ומה שסובל ייסורים ודחקות – הכל לטובה כי עדיין לא הגיעה השעה שלו, ומקיים "טוב ויחיל ודומם לתשועת ה'", כי לפעמים אין השם יתברך נותן להאדם צרכי ישועתו תיכף עד שירבה בתפילה על זה, כי השם יתברך מתאווה לתפילתן של ישראל... על כן צריכין לילך רק בתמימות ולהאמין ביושר משפטיו יתברך ולהרבות בתפילה תמיד על כל דבר, ואז בודאי השעה עומדת לו, כי בודאי יגיע השעה של ישועתו, וכן מבואר בדברי חז"ל: "כל המתמים עצמו השעה עומדת לו" וכו'".
(רבי נחמן מברסלב; עצות ישרות, תמימות, ה')


סבלנות.
מצרך נדיר בדורנו אנו. אנשים מזדרזים, ממהרים, רצים ומתרוצצים ממקום למקום. חייבים להגיע, להיות ראשונים, להשפיע. להצליח, לנצח, לכבוש עוד פסגה. הכל חייב לבוא על סיפוקו, ויפה שעה אחת קודם. כמה שיותר קרוב, כמה שיותר מהר. איזה לחץ! איזה טירוף!

אנו עסוקים במרוץ החיים. רודפים אחריהם ומנסים להשיג מכל הבא ליד. להרוויח וליהנות מכל העולמות. מכל השפע המוצע לנו. אנו לחוצים להספיק, לכבוש, להצליח ולנצח, להגיע אל היעד הבא. ולא, לא רק בגשמיות. גם ברוחניות. לעיתים נראה כי רצוננו העז לנצחון ולהצלחה מיידית משכיחים מאיתנו את חשיבות העבודה, התהליך והמאמצים המביאים אותנו אליהם. אנו אמנם מודעים לחשיבותם של אלו הראשונים, אך בפועל... נו, אולי בכל זאת אנו רוצים ומעוניינים יותר בתוצאות מאשר בתהליכים. הרי התהליכים כ"כ מייגעים, דורשים שנזיע, שנתאמץ ונעבוד עבורם. והכי מעצבן – בגללם התוצאות מאחרות לבוא. מתעכבות. זו אולי הסיבה שאנו דוחקים שהשעה תבוא.

אולם, ככל שאנו דוחקים בה, באותה שעה, שתבוא, מדחיקים אנו אותה. מרחיקים אותה מאיתנו. נדמיין אדם הרוצה ללמוד ולהתקדם בלימוד התורה. אם אינו בעל סבלנות, ודאי ימצא את עצמו "בולע" ספרים במהירות, בלחץ ובחופזה. בעיניו אולי אכן קרא ועבר על כל הספרים, אך ודאי שהדברים אשר קרא לא נתיישבו בליבו, ולא הצליח להעמיק בהם כראוי בשכלו.

*

חודשים רבים מצאתי את עצמי מתחבטת בשאלות אמוניות. אחרי למעלה משלוש שנים של התמודדות, תפילה, קבלת הכל באהבה ואמונה שסוף הכל לטובה – פתאום הקושי לא פשוט כ"כ. השיחות והתשובות שלי לאנשים שהתעניינו ושאלו בדבר התמודדותי, כל מה שאמרתי ש"חביבין ייסורין" ו"הכל לטובה"... פתאום אינו חד וברור לי כשהיה. שמעתי קול לוחש לי: "נו, כמה זמן את כבר אומרת זאת? מתי בפעם האחרונה חל איזשהו שיפור? איפה ה"טובה" שאת מדברת עליה כ"כ הרבה? אפילו את הקצה שלה אינך רואה. די, הבנו שהכל לטובה, אבל... עד מתי? עד מתי תמשיכי להאמין בהבטחה הזו? לא מגיע לך לראות לפחות את תחילתה של הטובה? ולא, אל תתחילי עם האמרות היפות שלך שגם הצרה בעצמה טובה היא היות ובהקב"ה מקורה, את הרי רואה כמה את..."

די!
לא יכולתי יותר לשמוע את הקול. קראתי ועיינתי בספרים המדברים אודות האמונה. נלחצתי מן השאלות הטורדות שאינן מרפות. ניסיתי בכל כחי להיחלץ מה, עד שלפתע חלחלה לתוכי התודעה: סבלנות. אז מה? אז את מרגישה ב"ירידה". החיים שלנו מורכבים מעליות וירידות. אין צורך להילחץ מן הירידה, אלא יש להיחלץ ממנה, ולעשות זאת בזהירות ובחכמה. לא יעזור כל הלחץ. יש לקחת נשימה עמוקה ולהתמודד עם הבעיה בסבלנות. כמו קשר אשר אם ננסה להתירו בכח, רק יתהדק הוא. אולם, אם ננסה להתירו בסבלנות ובזהירות – רק אז נוכל להצליח ולהתירו.

אין להיבהל מן המדרגה החדשה ולנסות "בכח" לעלות ממנה, כי כדי לעלות צריך כלים. צריך עבודה והרבה סבלנות. זה אולי נשמע מוזר. מה?! "להתעכב" בירידה?! הרי צריך לברוח ממנה?! אז זהו – שכדי שהירידה תהפוך להיות בחינת "ירידה לצורך עליה", צריך לתכנן היטב את המהלכים. כל ביצוע צריך את מלא תשומת הלב וריכוז המחשבה, אחרת... עלולים אנו לעשות צעד לא נכון, למעוד ולהידרדר.
לאט-לאט, כל אחד בקצב שלו, עם הרבה תפילות ואמונה בבוראנו ובעצמנו (ובלי לחץ!) – נצליח לעלות במעלות הקדושה!

ברשותכם, אסיים בפזמון של שיר מוכר, שיצא לי להכיר לא מזמן. את השיר כתב עילי בוטנר, ומבצעו קובי אפללו. הנה מילותיו לפניכם:

"וזה הרגע הנה באה השעה
מה תביא איתה הרוח?
מה ימיס את הדממה?
ויש סיבות לכל דבר,
יש חלום שלא נגמר
בסוף הדרך עוד תהיה מאושר"


כן, כן. בסוף תגיע השעה. כל אחד והשעה = ה"ישועה" הפרטית שלו. עד שתגיע יקרו דברים אשר לא נדע סיבתם ומה יגררו הם אחרים, אך "יש סיבות לכל דבר" – ולכל הסיבות האלו יש מסובב אשר הוא מקור החכמה ובו יש לבטוח שהוא יודע מה טוב לנו וכיצד היא הדרך הטובה ביותר להגשים את חלומותינו ואת כל משאלות ליבנו. אז אולי נראה שהדרך אל החלום ואל הישועה אינה נגמרת, אין-סופית ומייגעת, אך בסופו של דבר עוד נזכה לראות בישועת ה' ובטובה גדולה... או אז נזכה לאושר עילאי.

אאחל רק כי כל אחת ואחד מאתנו יזכה להגיע אל סוף הדרך

מ א וּ ש ר.

שתף/י בפייסבוק מאמר זה!


האחריות על התגובות מוטלת על בעליהן בלבד ואין לנו שום אחריות על תוכנן

אוהב-עולם פרסם תגובה זאת:
רק רפרפרתי, עוד אמצא זמן. היה שווה לחכות. תודה

אוהב אמת פרסם תגובה זאת:
כתבת דברים נבונים וטובים. כשתצליחי לחברם היטב לעולם המעשה, תהיי מאושרת.אוהב-עולם פרסם תגובה זאת:
נהנתי שוב.
[ויש פה המון תובנות ומחשבות, וכיוון של מאמר שאני באמצעו]

hilula פרסם תגובה זאת:

hilula פרסם תגובה זאת:
יפה וחכם:) זה גרם גם לי לבחון מחדש את החיים שלי


העמוד הראשי | פורומים | מאמרים | טורים אישיים | בדיחות | קישורים | משחקים 1 | משחקים 2 | הסיפור שאינו נגמר | רדיו | החשבון שלי | מסרים | שאלות נפוצות |
RSS | Hosted By: HTTP | אינדקס אתרים | קשר החן - קשירת מטפחות | סרוגים | תנאי שימוש | צור קשר

© כל הזכויות שמורות לסרוג www.saroog.co.il | קרדיטים | sxc.hu
מערכת זו מופעלת על PHP-Nuke. ותורגמה על ידי צוות PHPNuke ישראל ושוחררה תחת הרישיון החופשי GNU/GPL .
כניסה למנהלים