בס"ד
 
  צור חשבון משתמש
התחבר
 
עמוד ראשי מאמרים וכתבות פורומים שליחת מאמר החדר שלי RSS הודעה פומבית  
תפריט
העמוד הראשי
מאמרים
פורומים
בדיחות
משחקים [1] [2]
הסיפור שאינו נגמר
סקרים
רדיו
קישורים
החדר שלי - סרוג אישי
מסרים אישיים
הפוך לדף הבית
הוסף למועדפים
RSS
צור קשר
פרסם כאן!
 
עסקים
 
תיבת חיפוש
Google
 
מחוברים עכשיו
 
סקר
מה התכנון שלכם לחודש הראשון של החופש?

בגרויות
לעבוד
ללמוד נהיגה
לעשות פסיכומטרי
ללכת לקייטנה / מחנה
להתבטל
ללמוד תורה
לעזור לזקנים לחצות את הכביש
אחר (פרטו בתגובות!)
תוצאה
משאל

הצבעות: 587
תגובות: 7
 דף ראשישלח מאמרהמאמרים המוביליםמאמר אקראי
בחזרה לישיבה.. - חלק א
בקטגוריית טורים אישיים/ארכיון טורים/בייניש. יומן הישרדות.
 
מ: gurfi
יוצר: יהודה
אי-מייל: שלח אי-מייל
נוסף ב: מאי 19, 2005
עודכן ב: מאי 19, 2005
צפיות: 1066
הצבעות: 0
דירוג: 0אפשרויות

הדפס  הדפס

שלח לחבר  שלח לחבר
 
לינקים קרובים
אין לינקים קשורים למאמר זה


המאמרים הפופולרים ביותר:
מה לקחת לטיול שנתי? (רשימה וטיפים)

 
השבועיים הראשונים של זמן קיץ..
השבועיים האחרונים היו מלאים בפעילות ודברים שאפשר לכתוב עליהם, היו הרבה דברים שחשבתי אולי לא להכניס כי א. הם לא כזה מעניינים, ב. גם ככה הטור ממש ארוך. לבסוף החלטתי להכניס את רובם, מכיוון שמטרת הטור, בין היתר, היא לאפשר לכם הצצה לעולם הישיבתי המופלא, ומה אפשר לעשות, כמו בכל מקום, יש דברים יותר מעניינים ויותר פחות.. וחשבתי שאם אתעלם מהרבה דברים אחטא לאמת ואציג שקר, על כן בטור המוגש לפניכם השתדלתי להציג כמה שאפשר את החיים בישיבה, כך שתוכלו להציץ דרך החלון הקטן וללמוד על עולם נפלא ומיוחד זה.. מקווה שהחלון של השבועיים האחרונים ייצג נכונה למרות אורכו וכמות השטויות שהכנסתי הפעם..

לפני שאני בכלל מתחיל לכתוב משהו, הרשו לי לפנות בבקשה קטנה משני אנשים מעצבנים, שאני ממש ממש לא אוהב (והאמת שדי מתעב, וליתר די סולד מהם).
סתםםם... אבל, תרשו לי לפתוח את הטור שלי בנימה אישית, ליתר דיוק נימה משפחתית ? אחותי וגיסי היקרים, הנחמדים כ"כ שאני כ"כ כ"כ אוהב (ואחרי שסיימתי להתחנף אליהם אפשר להמשיך..)
לאחרונה גיליתי שהזוג ה"נחמד"(נחמד עלק..) קורא את הטור המשמים שלי, אתם ודאי שואלים את עצמכם מדוע הם עושים לעצמם את זה.. ובכלל מה הם מוצאים באתר המוזר הזה.. ובכן, ידידיי, התשובה פשוטה, משחר ההיסטוריה (או ליתר דיוק, מהשניה שהם גילו שיש לי אתר) הם נוהגים לפקוד אותו ולנסות להשיג לגלות בעזרתו דברים מעניינים.. כמו כל מיני דברים שבעזרתם הם יוכלו להסיק מהם כל מיני מסקנות (שבמקרה היו נכונות בפעם האחרונה..), על כן, אני נאלץ להזהיר אותם, ואת כל שאר הקוראים-הקרועים הנאמנים שלי: כל המסיק מסקנות וכו' מהטור שלי עושה זאת על דעת עצמו בלבד ויהיה אחראי הבלעדי למעשיו!! {על פי פסיקת בית המשפט העליון לחוקי פלורידה, התיקון ה24 לפיסקה השלישית 2005)
חוץ מזה, אחותי וגיסי היקרים, אם כבר יצא לנו לדבר, מה קורה עם הדיסקים שלי?!

אחרי פיסקת הפתיחה המרגשת והמשפחתית משהו הזאת, אפשר לגשת לדברים החשובים באמת והכ"כ מרתקים (טוב נו, אין הנחתום מעיד על עיסתו אז תשפטו אתם בעצמכם..) שעברו עלי בשבועיים האחרונים בישיבתי המהוללת...


חזרה
חזרה יכולה להיות חזרה למשהו טוב (למשל לחזור לכתוב את הטור שלי (נו טוב, אני לא אשלה את עצמי.. זה אחד מהחזרות הפחות טובות), ולפעמים חזרה יכולה להיות לדברים לא הכי נעימים, למשל: לחזור ללמוד בישיבה..
כן, נגמר החופש המכונה בפי כל "בין הזמנים".. (ההסבר לשם הוא פשוט: תקופת לימוד בישיבה נקראת זמן, והחופש הוא בין 2 תקופות לימוד => בין הזמנים..)
אז, גם אני כמו כולם חזרתי לישיבתי המעתירה..
רגע!! "כמו כולם"?!
אם כמו כולם, איפה כולם היו? ביום ראשון היינו בערך 10 חבר'ה משיעור א'..
שיעור א' בליינד.. אז איפה היו בעצם כולם? כנראה שחלק החליטו לעשות לעצמם "עצרת", או איסרו חג. טוב, אפשר להבין אותם, סה"כ יש הטוענים שיש"ע אינה חלק מא"י, ואם כן, היא חו"ל ואם בחו"ל עסקינן, אזי יש איסרו חג גם לבין הזמנים!!, אבל אני מניח שהרוב פשוט לא רצו להפסיד את המשחק של מכבי (גויים) ת"א..
וככה מצאתי את עצמי מוקף בהמון חברים (10 במספר) בישיבתנו המעתירה והשוממה משיעור א'...
לא נורא.. למי אכפת מהכמות.. יותר חשובה היא האיכות.. ולכולם ברור שכשמדובר בי האיכות מרקיעה לשחקים.. (אחח.. הענווה שלי... רואים שהשתנתי הרבה בישיבה, לפחות בתחום הענווה.. {רוני.. (; } )

ולפעמיים החגיגה נגמרת, האורות כבים, המדפסים מתרוקנים ואח"כ מפורקים ומועמסים על האוטו, המקרר מנותק מהחשמל וגם הפריטים העתיקים, שתאריך יצורם מורה על איפה שהוא באחד מימי המנדט, מחוסלים (השמועות מדברות על צפיפיות יתר בתור לשירותים אחרי שהפריטים הנ"ל חולקו בחינם אין כסף לאנשים התמימים שלא העלו את דעתם את הצורך החשוב לבדוק את תאריך התפוגה..)
למי שעדיין לא הבין על מה אני מדבר, חוץ מהבושה שצריכה לאחוז בו על כך שהוא לא קרא את הטורים הקודמים שלי או לאור העובדה שהוא לא זוכר אותם (ובאמת אני לא יודע מה יותר חמור..) אני מציע לו לחזור לקרוא את הטור הראשון שלי.. שם סיפרתי לאומה בנאום פתיחה מרגש כי ליד ישיבתנו עומד לו מבנה חשוב לתפארת מדינת ישראל (נחשו מתי אני כותב תשורות האלה.. הנה.. קחו זמן לנחש...........................................................................................................................
לא נכון! יום העצמאות היה אתמול!! (; )
בקיצור, לידנו עומד/עמד פריט ארכיוני עתיק ומדהים ? מוזיאון ישראל!!
למי שחוכך בדעתו ברגעים אלה, וקם בריצה לשאול את אמא ואבא אם מוזיאון ישראל לא ממוקם במקרה בירושלים ולא בקרנ"ש, אני אסביר.. מוזיאון ישראל אשר שוכן בקרנ"ש, ישוב הקודש, הוא לא אחר מאשר חנות מכולת אשר מחזיקה פריטים עתיקים ממוצרים שיוצרו לפני זמן רב.. ותאמינו או לא, לבעליו של המקום קוראים בשם המקורי: ישראל!!
אז למה לעזה' כתבתי את כל זה שוב?!
ובכן, לצערנו, אנחנו מודיעים בזאת, בהלם ובכאב רב על סגירתו בטרם עת של המוזיאון! ):
אין זה אלא צחוק הגורל (חיחי ממש מצחיק.. :/ ) שאני נאלץ לספר לכם על סגירתה הפתאומית של המכולת בטור הראשון אחרי החופש, הטור המקביל לטור הראשון אחרי החופש הגדול, בו סיפרתי על קיומה של המכולת..
מתחם המוזיאון נסגר לקהל החל ממתישהו בבין הזמנים האחרון..
לאור העובדה הנ"ל, אנא הרשו לי להתאבל על עוד פיסת היסטוריה שנפלה תחת גלגלה הדורסים של הקידמה וקבלני הקרקע אשר מתעדים לבנות במקום ההיסטורי ווילה חדשה..
אין ספק שהמכולת תחסר לנו, איפה נפרוט 200 שקל על ידי 2 שוקו?! (תשאלו את גורן..)
מה נעשה בשמירה בלילה?! עד היום רותקנו מהמחזה המדהים של פתיחת החנות.. תאמנו לי אין יותר מעניין ממכולת נפתחת ב5 וחצי בלילה.. אפילו שיחה עם החתולות לא מעניינות יותר מזה..

בערב התבררה האמת העצובה, (ולא אני לא מדבר על ה8 שולחנות שתפסו החבר'ה בארוחת ערב.. מה שמעיד שאפילו האנשים שנזכרו להגיע מהחדרים לכבוד ארוחת הערב לא עזרו בתפוסה הנמוכה..) אז שוב, האמת העצובה היא שמכבי ת"א(מי משם בכלל מת"א?!) זכתה בגביע אירופה..
אז בלי להסגיר את מי שאני אוהד (עלק אוהד..) ובלי לדבר בכלל על האליפות ש(לכאורה) מכבי קנתה בכסף (מה לעשות, לעניות דעתי כשפוגשים שחקן מפתח לפני הגמר ואח"כ הוא הופך מהשחקן המוביל לשחקן המוביל להפסד, זה קצת מוזר ומעורר שאלות..) אני רוצה להביע את סלידתי מ"הקבוצה של המדינה" (או שהם בכלל מתכוונים לאחת המדינות האפריקניות?!)..
מכבי ת"א היא קבוצה של גויים שבמקרה כתוב להם משהו בעברית על הגב (השחקים בכלל יודעים לקרוא את זה?)..
עובדים זרים שבמקרה שפר עליהם מזלם ובמקום להרוויח 20 שקל לשעה בעבודה מתישה, הם מרוויחים 20 שקל לשעה עם עוד כמה אפסים מצד ימין..
ביום ראשון בערב שמעתי חדשות במקרה, וזה הלך בערך ככה: *שם של גוי* היה המצטיין של המשחק, *שם של גוי* קלע X נקודות, *שם של גוי* קלע Y נקודות, *שם של גוי* קלע Z נקודות, וההפתעה של המשחק היה *שם של גוי* שקלע 13 נקודות (את המספר הזה אני זוכר..)..
בקיצור, כל החמישה גויים למהדרין מן המהדרין.. אז אולי מישהו יצליח להסביר לי מה מיוחד כ"כ שגויים ניצחו גויים? איפה בדיוק אמורה ליכנס פה הגאוה הלאומית?
בקיצור: חשוב לשמוח, זה בריא וטוב, במיוחד בזמן הזה שיש צורך לעלות את המורל הלאומי, אבל אפשר למצוא שמחה גם בדברים אחרים, וכמובן, ליזהר עם השמחה שתשאר שמחה ולא התהוללות שאינה לרוח היהדות...
חבר'ה, אני יודע שפגעתי עכשיו בציפור נפשם של רבים וטובים, ופתחתי פה תיבת פנדורה צהובה, אבל אל תתעצבו עלי יותר מדי.. (;

טוב, אני חייב לכם עדכון.. אז.. למי שתהה, החבר'ה התחילו לזרום טיפין טיפין לישיבתנו הקדושה.. וביום שני כבר התפוסה היתה די מלאה יחסית..

ביום שלישי זכיתי לדבר גדול, סוף סוף, אבל הוא לא הסכים שאני אכתוב אז נאלצתי למחוק את זה...

יום הזיכרון לחללי מערכות ישראל ונפגעי פעולות האיבה צויין בישיבה על ידי מספר שיעורים ועל ידי שיחה משעממת של אפי איתם שסיפר סיפורים מחייו.. יופי.

אני לא יודע, איך זה במשפחה שלכם, אבל יש משפחות שמחליטות לאן לצאת לבלות את החופש (או במקרה שלנו את יום העצמאות) שבוע לפני, ויש כאלה שנזכרות לעשות זאת ? באותו יום, הרבה הרבה אחרי ליל התקדש החג..
החבר'ה בישיבה הם לא ממש משפחה שלי, אבל גם הם החליטו מה לעשות ברגע האחרון, או ליתר דיוק יום לפני..
וכך הוחלט על יום מנגל בשמורת הטבע המדהימה (הנתונה לסכנת הכחדה) המכונה גוש קטיף ביום המקודש..
למשימה החשובה והמיוחדת, קניית הבשר ושות' נשלחו מעבר לקווי האויב יובל (יויו) ועבדכם הלא מאוד נאמן. אך כאמור, אך מהרה התגלתה הטעות שבשליחתנו.. אחרי שאיתרנו את האובייקט (הסופר מארקט המכונה בפי כל: השווק) ואחרי שהתחלנו בקנייתנו גילינו ש.. אין לנו מספיק כסף.. ככה שנאלצנו לחזור לישיבה ולחזור פעם נוספת לשווק.. (מה אפשר לעשות.. למה ציפתם כששלחתם אותי עם יובל?!)

אם חשבתם שאני הולך לספר עליהם על יום העצמאות בישיבה ? טעיתם!
הסיבה פשוטה, לא היה כ"כ יום עצמאות בישיבה.. החבר'ה נסעו הביתה לבלות את החג ולקיים את מצוות החג (מנגל) איש איש וביתו (אחח אני אופטימי.. ביתו.. דומה למילה אחרת... תחשבו לבד..)..
השאריות שנשארו(בעברית: אני) זכו לתפילה חגיגית בערב יום העצמאות, סעודה חגיגית וסיפור חייו של בחור מהישוב (בן 90) לוחם לח"י לשעבר, שסיים את סיפורו אחרי כ20 דקות..(כנראה שזה היה נראה לו ארוך יותר..). הלוואי עלינו הזיכרון והכח שלו ב"ה!
אבל ההפתעה היותר הפתעתית היתה כאשר ראש הישיבה, איש ממלכתי ביותר, הורה לחזן בשחרית שאת ההלל יאמר בלא ברכה.. (האמת, שזה לא קשור לממלכתיות או לא.. יש נימוק מאחורי ההחלטה הזאת).
אל תשאלו אותי איך, אבל ביום חמישי, הרבה הרבה אחרי בוקר התקדש חג, מוצא אני את עצמי במיני מפגש פורום בגוש קטיף עם אופיר, ידידה(החמוד), נתנאל, יובל(י) וגורן ובאגף הבנות הצטופפו: תמר, רחלי ואילה.
אבל זה עוד כלום!! אני זכיתי במשהו שאף אחד לא זכה פה! וזה לפגוש פנים מול פנים את אריאל הידוע בכינויו יהודי גאה!.. אין ספק שהפגישה הפכה גם אותי ליהודי גאה... (;

אייי חבר'ה... אל תחשבו בכלל שזה הכל... יש חלק ב'...
פה:
http://www.saroog.co.il/modules.php?name=articles&op=ViewItems&vid=230

שתף/י בפייסבוק מאמר זה!


האחריות על התגובות מוטלת על בעליהן בלבד ואין לנו שום אחריות על תוכנן

ירושלמי פרסם תגובה זאת:
יוהוווווו אני מוזכר שם!!!רק חבל שבקטע הזה לא רשמת את האוכל שהבאת מהבית...:D אגב...מה יש לך בבית?!מאפיה?!?!?;)

gurfi פרסם תגובה זאת:
חחחחחחחחחח לא הבאתי את זה מהבית... אחותי (שפגשתי אותה שם..) הביאה לי את זה בהפתעה.. היא אפתה את זה..

מיצוס פרסם תגובה זאת:
ה' ישמור יש עוד חלק?!

ציצו פרסם תגובה זאת:
גם אותי פגשת-חצוף אחד!........

gurfi פרסם תגובה זאת:
ציצו, אתה לא פונקציה...

tamarhp פרסם תגובה זאת:
חחחחחחחחחחחחחחחחח גדול...

Anonymous פרסם תגובה זאת:
מה אתה משעמם עד כדי כך?!!!!!!!!!!!!!!!!???????????
ה' ישמור!!!!!!!!!


העמוד הראשי | פורומים | מאמרים | טורים אישיים | בדיחות | קישורים | משחקים 1 | משחקים 2 | הסיפור שאינו נגמר | רדיו | החשבון שלי | מסרים | שאלות נפוצות |
RSS | Hosted By: HTTP | אינדקס אתרים | קשר החן - קשירת מטפחות | סרוגים | תנאי שימוש | צור קשר

© כל הזכויות שמורות לסרוג www.saroog.co.il | קרדיטים | sxc.hu
מערכת זו מופעלת על PHP-Nuke. ותורגמה על ידי צוות PHPNuke ישראל ושוחררה תחת הרישיון החופשי GNU/GPL .
כניסה למנהלים