בס"ד
 
  צור חשבון משתמש
התחבר
 
עמוד ראשי מאמרים וכתבות פורומים שליחת מאמר החדר שלי RSS הודעה פומבית  
תפריט
העמוד הראשי
מאמרים
פורומים
בדיחות
משחקים [1] [2]
הסיפור שאינו נגמר
סקרים
רדיו
קישורים
החדר שלי - סרוג אישי
מסרים אישיים
הפוך לדף הבית
הוסף למועדפים
RSS
צור קשר
פרסם כאן!
 
עסקים
 
תיבת חיפוש
Google
 
מחוברים עכשיו
 
סקר
מה התכנון שלכם לחודש הראשון של החופש?

בגרויות
לעבוד
ללמוד נהיגה
לעשות פסיכומטרי
ללכת לקייטנה / מחנה
להתבטל
ללמוד תורה
לעזור לזקנים לחצות את הכביש
אחר (פרטו בתגובות!)
תוצאה
משאל

הצבעות: 587
תגובות: 7
 דף ראשישלח מאמרהמאמרים המוביליםמאמר אקראי
המושגים החשובים ביותר לשמיניסטית המתחילה
בקטגוריית קהילה וחברה/צבא ושירות לאומי
 
מ: TamarHP
יוצר: TamarHP
אי-מייל: שלח אי-מייל
נוסף ב: דצמבר 03, 2005
עודכן ב: דצמבר 03, 2005
צפיות: 2397
הצבעות: 0
דירוג: 0אפשרויות

הדפס  הדפס

שלח לחבר  שלח לחבר
 
לינקים קרובים
אין לינקים קשורים למאמר זה


המאמרים הפופולרים ביותר:
מה לקחת לטיול שנתי? (רשימה וטיפים)

 
המושגים החשובים ביותר לשמיניסטית המתחילה
המושגים החשובים ביותר לשמיניסטית המתחילה / TamarHP
קודם כל - לא להלחץ. בתחילת השנה תבוא אליכן קשרית (הסבר בהמשך) שתסביר לכן את כל מה שצריך!
מצד שני, עדיין יש הרבה בלבול ולפעמים לא הכל ברור, ולכן אני מביאה כאן רשימת מושגים עיקריים שכדאי לדעת.

* תקן: תקן הוא בעצם "מקום" לבת שירות במוסד מסויים, שאותו מממן הגוף האחראי (משרד החינוך, האגודה וכו' - לא יודעת בדיוק איך זה הולך). הגוף האחראי מקציב לכל מוסד מספר מסויים של תקנים בהתאם לצורך, ולכן לכל מוסד דרוש מספר שונה של בנות שירות. התקנים מחולקים בין האגודות השונות. כשבת שירות משרתת במקום מסויים רחוק מהבית שלה, היא גרה במהלך שנת השירות בדירה באיזור בו היא משרתת, וזה נקרא "תקן חוץ". ישנם מוסדות מסויימים שיש להם "תקן בית", כלומר - תקן רק לבת שירות שגרה באותה עיר ולא צריכה דירה.

* האגודות: יש 3 אגודות דתיות לבנות השירות הלאומי - האגודה להתנדבות (בעלת רוב התקנים בארץ), בת עמי, ועמינדב. חשוב לזכור - זה ממש לא משנה באיזור אגודה תהיי! את כן צריכה לדעת לאיזו אגודה שייך המוסד שאליו את רוצה להתקבל בשביל לדעת אצל מי לברר פרטים לגבי המקום/הרכזת/סיירות וכו', אבל הכל זה רק פרטים טכניים. לפעמים שומעים על מקום מסויים שמוצא חן בעיניך ואת לא יודעת לאיזו אגודה הוא שייך, ולכן כל שמיניסטית אמורה לקבל חוברת עם כל המקומות בארץ מחולק לפי איזורים וערים, ושם כתוב על מקום את מס' הטלפון של הרכזת ואת האגודה המתאימה. החוברת לא עוזרת בהרבה יותר מזה - אני אישית התאכזבתי ממנה, היא הגיעה מאוחר מדי ולא נתנה לי הרבה מידע... אבל בשביל זה יש את הקשרית (:

* קשרית/מסבירה: הקשריות הן נציגות מטעם האגודות השונות של הש"ל, ותפקידן הוא להסביר על מקומות השירות השונים ולעזור לך למצוא את המקום המתאים לך ביותר. הקשרית מגיעה בתחילת שנה ומלווה אתכן עד סופה! הקשרית לא מכירה אותך ולכן רק את יכולה לומר מה את רוצה או מה מתאים לך; אבל ברגע שתגידי לה מה את מחפשת פחות או יותר - היא תוכל לעזור לך למצוא את המקום הכי מתאים בשבילך עפ"י המידע שיש לה. לדוגמה, אם תרצי תחום של הדרכה כלשהי, היא תוכל להציע לך מקומות כמו בית התפוצות, מוזיאונים, מדרשות ומרכזים להעמקת יהדות, מקומות על השואה, וכדו'. היא תסביר לך על המקומות שהיא הציעה, ואם זה ימצא חן בעיניך ותרצי לבדוק את המקום - היא תתן לך את הטלפונים הנחוצים ואת ההנחיות הדרושות. חשוב לזכור - הקשרית נמצאת שם לכל בעיה! לא להתבייש לטלפן אליה אפילו בשביל הדבר הכי קטן - כי בשביל זה היא נמצאת!!!!
אוקיי, בהתחלה כתבתי פה טיפ: "כדאי להיעזר קודם בקשרית של האגודה להתנדבות כי שם יש את רוב התקנים..." אבל אילה העירה נקודות חשובות -
מומלץ בכ"ז לדבר עם כולן, כי יש תחומים ששיכים רק לאגודה אחת, למשל חו"ל - לבת עמי; משרד הביטחון - לאגודה. גרעינים תורניים יש בעיקר לבת עמי. ויש מקומות מסוימים ששיכים לאגודה מסוימת.
2. הקשרית, מעבר להיותה זאת שאמורה לעזור לכם היא גם בנאדם, ולכן כל קשרית היא שונה. הקשריות לא עזרו לי [אילה] הרבה בצד הטכני ובמקומות ללכת לבדוק, אבל הן בהחלט נתנו לי נקודה למחשבה לאיזה תחום אני רוצה ללכת, לכן לא כדאי לפספס אפאחת מהן. זה שיחה של בדיוק 10 דקות, וזה שווה את הזמן.
3. אצלנו בבי"ס דווקא לרכזת של האגודה היה הכי פחות זמן, כי כצפוי, היא הכי עמוסה. עם הרכזת של עמינדב היה אפשר לדבר ולהתיעץ ממש הרבה זמן.

* רכזת: לכל עיר/יישוב שיש בו מוסדות שנעזרים בבנות שירות לאומי (בתי ספר, בתי חולים וכדו') יש "רכזת" מטעם האגודה/בת עמי/עמינדב - תלוי מה האגודה שפועלת באיזור. בירושלים למשל ניתן למצוא את כל 3 האגודות ולכן יש מספר רכזות, אך במקומות קטנים יותר בהם בד"כ פועלת רק אגודה אחת - יש בד"כ רק רכזת אחת. הרכזת אחראית על בנות השירות הלאומי בכל דבר - היא דואגת לחלוקת הבנות בין הדירות ולבעיות שיכולות לצוץ, היא דואגת לכל עניין המשכורות וכדו', והיא בעצם אחראית לכל דבר שבת השירות צריכה - הן במישור הפיזי והן במישור הנפשי! כשאת מחפשת מקום שירות, את צריכה לעבור בין השאר גם ראיון אצל הרכזת של אותו איזור, והרכזת היא זו גם שנמצאת איתך בקשר לגבי סיירות וכדו'. זה אולי נשמע קצת מסובך או מפחיד אבל כשתהיי בתוך זה זה יהיה הרבה פחות נורא (:

* סיירת/סיורים: אחרי שתבדקי עם הקשרית איזה מקומות את רוצה לבדוק - השלב הבא יהיה לבקר במקום. בשביל זה יש לכל מוסד "סיירת"/"סיור". ביום הסיירת תוכלי להתרשם מהרכזת, מהמוסד, מהצוות, מהדירה ותוכלי לשוחח עם בנות השרות במקום (בד"כ יש גם ראיונות עם הרכזת ואולי אף מנהל המקום). לכל מקום יש תאריך אחד או יותר לסיירות - ואת התאריכים אפשר לברר אצל הרכזת, הקשרית, או דרך אתרי האינטרנט של האגודות. בד"כ, לשם נוחות, לכל עיר יש סיירות אחידות באותו תאריך, כלומר - אם תרצי לבדוק בעיר מסויימת כמה מוסדות, תוכלי לבדוק הכל בנסיעה אחת. אבל גם בזה יש יוצא מן הכלל... לאחר שביררת את תאריכי הסיירות למקומות שאותם את רוצה לבדוק - תצטרי להירשם לסיירת במוקד הטלפוני או ע"י רישום באתר האינטרנט של האגודה המתאימה (האגודה/בת עמי/עמינדב). ישנם מקומות שהרישום צריך להתבצע בצורה טלפונית לרכזת, ובמקרה כזה יהיה כתוב בפירוש מה הדרך להירשם לסיירת. במידה ויש לכם בעיות ברישום/באינטרנט וכדו' - הקשרית שם בשבילכן!

* מיונים מוקדמים: ישנם מקומות שירות באגודה להתנדבות שנדרש מיון מוקדם כדי להרשם אליהם כמו פנימיות, מוקדי חירום ומשרד הביטחון - פרטים אצל הקשרית או באתר האינטרנט של האגודה להתנדבות.

* ויטמין P: המושג החשוב ביותר... אמנם זה עצוב, אבל הרבה פעמים יש בנות שמתקבלות למקום מסויים בזכות פרוטקציה. אז אם לא התקבלתן - לא נורא, לפעמים זה באמת רק בגלל סיבות כאלו...


האגודה להתנדבות:
http://www.sherut-leumi.co.il
מוקד האגודה: 1-800-233-133 (בין השעות 16:00 - 21:00)
בת-עמי:
http://www.bat-ami.org.il/
מוקד בת עמי: 1-800-202-203
עמינדב:
http://www.aminadav.org.il
טל: 02-6231052

שתף/י בפייסבוק מאמר זה!


האחריות על התגובות מוטלת על בעליהן בלבד ואין לנו שום אחריות על תוכנן

yaz פרסם תגובה זאת:
וואיי.. זה ממש שימושי!

Anonymous פרסם תגובה זאת:
סרוג, האתר לדתיים סרוגים שביננו
wholesale bags http://www.googletest.com

Anonymous פרסם תגובה זאת:
gucci mane jay z beef סרוג, האתר לדתיים סרוגים שביננו
hermes belt price singapore http://bartonsclub93.com/hermes-belt-ladies-hermes-belt-price-singapore-5520.asp

Anonymous פרסם תגובה זאת:
top ten gucci mane songs סרוג, האתר לדתיים סרוגים שביננו
gucci handbags http://www.gucci-handbags-clearance.com

Anonymous פרסם תגובה זאת:
skinny gucci myspace layouts סרוג, האתר לדתיים סרוגים שביננו
gucci handbags on sale http://www.cghunter.ca/gucci-handbags-on-sale-gucci-handbags-outlet-6347.aspx

Anonymous פרסם תגובה זאת:
mbt schuhe סרוג, האתר לדתיים סרוגים שביננו
mbt sandals clearance http://www.forbina.dk/mbt-sandals-sale.asp

Anonymous פרסם תגובה זאת:
gucci leather watches סרוג, האתר לדתיים סרוגים שביננו
gucci handbags http://www.cghunter.ca/gucci-handbags-fall-2011-milan-style-week.aspx


העמוד הראשי | פורומים | מאמרים | טורים אישיים | בדיחות | קישורים | משחקים 1 | משחקים 2 | הסיפור שאינו נגמר | רדיו | החשבון שלי | מסרים | שאלות נפוצות |
RSS | Hosted By: HTTP | אינדקס אתרים | קשר החן - קשירת מטפחות | סרוגים | תנאי שימוש | צור קשר

© כל הזכויות שמורות לסרוג www.saroog.co.il | קרדיטים | sxc.hu
מערכת זו מופעלת על PHP-Nuke. ותורגמה על ידי צוות PHPNuke ישראל ושוחררה תחת הרישיון החופשי GNU/GPL .
כניסה למנהלים