בס"ד
 
  צור חשבון משתמש
התחבר
 
עמוד ראשי מאמרים וכתבות פורומים שליחת מאמר החדר שלי RSS הודעה פומבית  
תפריט
העמוד הראשי
מאמרים
פורומים
בדיחות
משחקים [1] [2]
הסיפור שאינו נגמר
סקרים
רדיו
קישורים
החדר שלי - סרוג אישי
מסרים אישיים
הפוך לדף הבית
הוסף למועדפים
RSS
צור קשר
פרסם כאן!
 
עסקים
 
תיבת חיפוש
Google
 
מחוברים עכשיו
 
סקר
מה התכנון שלכם לחודש הראשון של החופש?

בגרויות
לעבוד
ללמוד נהיגה
לעשות פסיכומטרי
ללכת לקייטנה / מחנה
להתבטל
ללמוד תורה
לעזור לזקנים לחצות את הכביש
אחר (פרטו בתגובות!)
תוצאה
משאל

הצבעות: 587
תגובות: 7
 דף ראשישלח מאמרהמאמרים המוביליםמאמר אקראי
משחקים, רעיונות וטיפים לשבת כלה
בקטגוריית קהילה וחברה/חתונה ונשואים
 
מ: TamarHP
יוצר: TamarHP
אי-מייל: שלח אי-מייל
נוסף ב: אוקטובר 08, 2007
עודכן ב: מרץ 09, 2008
צפיות: 55336
הצבעות: 1
דירוג: 10אפשרויות

הדפס  הדפס

שלח לחבר  שלח לחבר
 
לינקים קרובים
אין לינקים קשורים למאמר זה


המאמרים הפופולרים ביותר:
מה לקחת לטיול שנתי? (רשימה וטיפים)

 
הכל על שבת כלה! משחקים, רעיונות, ועוד!
משחקים ורעיונות לשבת כלה


שבת כלה
זהו אינו מנהג ואפילו לא חלק ממסורת יהודית, אלא - מכיוון ומשפחת הכלה מוזמנת לשבת חתן, ולכלה אסור להגיע מכיוון שנוהגים שלא להתראות במשך שבוע, הכלה נשארת לבד בבית, ולכן בד"כ היא מזמינה כמה חברות קרובות. לשבת הזו קוראים "שבת כלה".


מספר נקודות חשובות:
• כשמביאים מתנות, צריך לעשות 'קניין' לפני שבת.
• יש מתנות שהן "מוקצה", ולכן – או שמביאים לפני/אחרי שבת (ומספרים בע"פ מה הביאו), או מראש להביא מתנות מותרות...
• צריך לזכור שהעיקר הוא לשמח את הכלה – יש להמנע מלגרום לכלה p• לא להכנס לפרטיות שלה ושל החתן ומה שביניהם, בעיקר במשחקים שכוללים שאלות.
• לא לתת לכלה לעבוד! לעשות הכל בשבילה – לסדר, לנקות, לשטוף כלים, לשאול אותה אם היא רוצה לשתות, לשים לה אוכל בצלחת, ובקיצור לפנק עד הסוף!
• כדאי לבקש מהחתן שידאג לתשומת לב לכלה, כמו לשלוח פרחים, מכתב, צ'ופרים קטנים... (ובאמת שאין צורך לשאול מה הוא כתב לה במכתב!)
• כדאי להשקיע באווירה ותפאורה – עריכת שולחן מקורית, בלונים, שלטים בבית, קישוט הכסא שלה, וכו'...
• לתת לה ללכת לישון בזמן. היא צריכה כל רגע מנוחה.
• לזכור שהכלה יכולה להיות באטמוספרה אחרת לגמרי, ואולי היא לא לגמרי תשים לב מה שקורה סביבה או לא תתייחס לכולן. נא לקבל זאת בהבנה...


משחקים ורעיונות
בדרך כלל החברות של הכלה מכינות מראש כל מיני משחקי היכרות וגיבוש שקשורים לכלה (ולחתן). משחקים לדוגמה (תודה ל"הילולים" ולאילה מ. - "מעבר_לאופק"):
כתרים 1 - לכל משתתפת כתר אותו היא לא יכולה לראות ועליו רשומה דמות שקשורה לחייה של הכלה (חיית מחמד, אחיין, דמות אהובה בספרותקולנוע, דמות שקשורה לאירוע משעשע, ועוד), כל משתתפת צריכה לנחש מי הדמות שרשומה על הכתר שלה רק באמצעות שאלות של כן ולא. אפשר לשדרג מדמויות לחפצים, מושגים, מקומות...
כתרים 2 - לעשות לה כתר וכל פעם לשים עליו שם של אישיות מחיי הכלה (גננת, מורה, חברות לשעבר, חברים מבנ"ע, אנשים מש"ל ומכלל הפעילויות שבהן היא לקחה חלק) כדי להגיע לכל האנשים כדאי לשאול עוד לפני השבת את הבנות המוזמנות מה הן יכולות לתרום למאגר השמות.
חרוזים ומשימות - רושמים על כרטיסים חרוזים על תקופה מחיי הכלה והיא צריכה לנחש על מה מדובר. [האולפנא, ההדרכה, הלימודים באוניברסיטה, החתן וכו´] אחרי שהכלה מנחשת היא מקבלת משימה שקשורה לנושא (למשל בנושא החתן- המשימה יכולה להיות שאלון).
תוספת: אם היא מצליחה את המשימה היא מקבלת מתנה [שקשורה לנושא או סתם) או מכתב [אפשר שקשור לנושא] ואם הכלה לא הצליחה את המשימה - היא צריכה לספר פדיחה שקשורה לתקופה...
• "המסיבה" - הכלה עומדת במרכז החדר, והיא מחכה לחברותיה שיגיעו לחתונה. כל חברה מקבלת פתק ועליו סגנון של דמות ("פמיניסטית מושבעת", "בעלת פיצול אישיות" וכד´), כל משתתפת מציגה את הדמות בסיטואציה הזו (של כלה מקבלת את חברותיה לחתונה) ןהכלה צריכה לנחש איזה דמות מציגה המשתתפת.
• למשקיעניות בלבד: משחק מונופול.. מכינים לוח מונופול כמו הלוח המקורי, רק שבמקום חברת החשמל יש טבעת נישואין, במקום רכבת יש אוטו, במקום ערים יש דברים כמו שמלת כלה, רהיטים לבית, אולם ועוד.. המטרה היא לקנות לבני הזוג כמה שיותר דברים.. זה יוצא ממש ממש חמוד.
משחק מסלול - למשל "סולמות וחבלים":
- מטילים את הקוביה, ולפני שמתקדמים: 1.שואלים את הכלה שאלה ששאלנו מראש גם את החתן. 2 .הקבוצה מהמרת אם הכלה תענה כמו החתן. 3. רק אם הקב´ הצליחה בהימור - היא מתקדמת.
- *מוסיפים "?"- שאלות ב"ידע כללי על הזוג". אם הקב´ עונה נכון = תור נוסף. (באיזה מגמה הכלה היתה, כתובת החתן, מס´ אחים לחתן, 3 ספרים שהכלה קראה, סרט אחרון שראתה בקולנוע, הגן הראשון שלה, מי ילווה אותה ביום החתונה, וכו´..).
- *מוסיפים "!"- משימות: לשיר שיר חתונה שעדיין לא שרו השבת, לספר בדיחה על חמות, למדוד כיסויי ראש, להרים את הכלה, כ"א תספר איך שמעה שהתארסה/ שיש לה חבר/ על הסיפור הכי ותיק ששמעה מהם/עליהם, ברכה ספונטנית בחרוזים- כ"א מהקב´ אומרת שורה, סבב ברכות לכלה במילה 1 לפי סדר הא"ב.
• משחק "רביעיות" על חייה של הכלה.
משחק זכרון (אפשר שזוגות הכרטיסים יהיו מדברים מקבילים אצל החתן והכלה, למשל כרטיס עם שם הכלה יהי בן הזוג של הכרטיס עם שם החתן).
בינגו על מקומות ואנשים מחיי הכלה (לחשוב על דרך שאפשר לשחק את הבינגו בשבת – בלי לקשקש ובלי לקרוע).
פנטומימה - להציג בפנטומימה ספר/סרט/פתגם שבאיזשהו אופן קשור לכלה, לחתונה, לאהבה וכו´ (להכין מראש את הפתקים).
• משחקי "של מי השורה הזו" - שני משתתפים מנהלים דו שיח (נושא כמו החתן והכלה רבים מי מוריד את הפח) בכל מיני צורות, למשל:
* בסגנונות: בכי, צחוק, דיכאון, התלהבות, בצעקות, לחישה, תוקפנות..
*שפות ומבטאים: ספרדית, רוסית, יידיש, אנגלית, אמהרית..
*דמויות: תינוק, זקנה, בייניש, מורה..
*לפי הא"ב / ABC.
*לדבר רק בשאלות
*כשמישהו טועה מישהו אחר מחליף אותו.
רעיונות לסיטואציות: דייט ראשון, סתימה בכיור בבית, ויכוח בין הכלה לחמות על צבע המפיות בחתונה, 2 האמהות פותחות את המתנות, בוחרים טבעת, עושים קניה- האישה רוצה לקנות מלא והבעל מתקמצן, מתווכחים להורים של מי ללכת השבת.
חבילה עוברת עם משימות ושאלות על החתן והכלה. צריך להיזהר לעטוף בלי להדביק כי אסור לקרוע בשבת, בפרט בנייר עיתון ומדובר בקריעת אותיות.
• "בחני את עצמך: האם את מוכנה לחתונה?" עם שאלות בנושא בישול, ניקיון, ניהול חשבון בנק וכו' ולבחון את הכלה המיועדת - והכל בהומור!
טאבו.


שונות
משימות - לתקוע קיסמים במנה העיקרית שעליהם יהיו פתקים עם משימות.

ברכות:
- מביאים ספרים מסוגים שונים - אנציקלופדיות, ספרי ילדים, ספרי טיולים, רומנים, ספרי שירה וכו´ וכו´. כל בת מקבלת ספר. הכלה אומרת שני מספרים שקשורים אליה ואל החתן (נניח, הגיל של כל אחד מהם), המספר הראשון יהיה העמוד, והשני השורה. כל אחת פותחת בעמוד ובשורה האלה, מקריאה את המשפט שיצא לה, וצריכה לברך את הכלה בהקשר אליו...
- עוברים לפי הא"ב וכל אחת מברכת ברכה שמתחילה באות שיצאה לה.
- אוספים שקית עם שטויות וכל אחד מברך לפי החפץ שבחר.
- אפשר לאפות עוגיות ולהכניס בתוכן פתקים עם מילים (כל מילה מתקבלת!). כל בת לוקחת עוגיה (או יותר), ועליה לברך את הכלה בברכה שמכילה את המילה שהיא קיבלה. זה מאד משעשע ומצחיק!
- לאפות חלה ולהכניס לבצק, לפני האפיה, פתקים של מזל טוב מחברות, בני משפחה, פתקים שהחתן יכול לשלוח לכלה ועוד... תזהרו לא לאכול את הפתקים.

מכתבים:
- לבקש מכל מיני נשים בחייה של הכלה (אמא, סבתא, חמות לעתיד, גיסה לעתיד, אחות, בת-דודה, חברות נשואות, מורה, מדריכת כלות וכ"ו) לכתוב עצות ולחלק בין הבנות שכל אחת תקריא לה אותן כשהיא צריכה לנחש מי כתב לה (חשוב להדגיש מראש שזה ייקרא בקול כדי שלא יכתבו דברים אישיים)
- לבקש מכל מיני אנשים בחייה לכתוב לה מכתבים לקראת נישואיה. הכלה תנחש את זהות הכותב ע"י שאלות כן ולא בלבד, ולאחר שתנחש נכון – היא תקבל את המכתב ותלך לקרוא בזמן שהחברות מתכוננות ומחליפות מידע על כותב המכתב הבא בתור. מאד מאד מומלץ ומרגש (מניסיון!), במיוחד כשמביאים מכתבים מאנשים חשובים שלא יצרו איתם קשר מזמן (כמו מורה מהיסודי, חברה מתקופת הילדות...).

מתנות (מתאמים בין כל החברות לפני השבת):
- לפי נושא - בוחרים נושא וכל אחת קונה מתנה קטנה לפי הנושא, נניח שבחרתן ´ניקיון´ אז אפשר לקנות מטליות, סבון כלים וכו´. רעיונות לנושאים: משהו שקשור לשם שלה (למשל- לדבורה נקנה בנושא "חיות"), מתנות כתומות לכלה ג´ינג´ית, כ"א רושמת לה מתכון ומביאים מתנה שקשורה למתכון, כ"א מביאה באות של השם שלה.
או: מתנות לפי הא-ב או מתנות לפי משפט שרוצים לאחל לה או מתנות לפי השמות שלהם. או: כל בת מקבלת מקום שקשור לבני הזוג (לדוג' – ל"רמת גן" אפשר להביא בובה, כי זו רמה של גן... וכו').
- כל בת מקבלת אות מהשם של הכלה (או הכלה והחתן, או כולל שם המשפחה – תלוי במס' האותיות ומס' הבנות שבאות) וצריכה להביא מתנה קטנה וסמלית שמתחילה באותה אות. נגיד ששמם הוא: מירב ועמוס - מ=מגבת ידיים; י=יעה (של המטאטא); ר=מגנט למקרר בצורת רימון או כל דבר אחר שמתחיל בר´; ב=ברווז לאמבטיה; ו=וו (מתלה); ע=עציץ (קטן וחמוד); מ=מלחייה ופלפל; ו=ו... אין הרבה אפשרויות באות ו´ לכן אפשר עם הדימיון להשתמש בו´ כו´ החיבור. לדוגמא: ונטלה לנטילת ידיים... (זה מצחיק ונחמד ולפעמים גם חוסך הרבה כאב ראש...); ס=סחבה (של השטיפה...).
- היא צריכה לנחש מה הנושא.
- היא צריכה לנחש מה כל מתנה לפני שהיא פותחת אותה. אם היא ניחשה אז היא יכולה לפתוח ואם היא לא ניחשה היא צריכה להכניס מסטיק עגול לפה (צריך להצטייד בקופסא של מסטיקים) ואז לפתוח. ככה בכל פעם שהיא לא מנחשת נכון מתווסף עוד מסטיק, כאשר בסוף היא לועסת מסטיק ענקי!
- היא צריכה לנחש ממי כל מתנה, ויכולה להעזר בשאלות של כן ולא בלבד. כשהיא מנחשת ממי המתנה היא מקבלת אותה...
- להביא מתנה סמלית - ולאחל משהו שקשור למתנה.
- להחביא בבית סוכריות וכל פעם שהיא מוצאת סוכריה להביא לה מתנה.תוספות
• לחבר "סיפור חסידי" על הזוג ולספר בסעודה שלישית...
• דפים עם שירים לסעודה שלישית (עם קטעים יפים לחתן-כלה, ע"ע "מקודשת" של ר´ שלמה קרליבך)
• שירונים לסעודה שלישית ו/או שאר הסעודות. דפים עם קטעים יפים לשים על השולחן לפני הארוחה או להביא בכל מיני רגעים אחרים...
• אפשר לבקש מכל בת לחפש קטע יפה על אהבה, זוגיות, חתונה וכו´, ובסוף כל ארוחה מקריאים כמה קטעים..

רעיונות נוספים ניתן למצוא כאן:
http://www.saroog.co.il/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&t=12678

שתף/י בפייסבוק מאמר זה!


האחריות על התגובות מוטלת על בעליהן בלבד ואין לנו שום אחריות על תוכנן

אושרית פרסם תגובה זאת:
ו...שיהיה במזל טוב!
:D

יעלוש פרסם תגובה זאת:
וואוו מקסים!!!(:

Anonymous פרסם תגובה זאת:
כל הכבוד לך!! זו כתבה מעולה!!

Anonymous פרסם תגובה זאת:
איזה כיף! כמה רעיונות! כל הכבוד!

Anonymous פרסם תגובה זאת:
ככלה שלאחרונה התחתנה הטיפים כאן ממש מדהימים , ממש נהנתי בשבת כלה הדבר היחיד שהיה חסר לי זה <a href="http://www.mirikala.co.il">שמלת כלה</a> מהחתונה :) , חבל שאי אפשר ללבוש תמיד את השמלה!

Anonymous פרסם תגובה זאת:
איזו מקסימה שאת! כל הכבוד! זה ממש ממש עוזר וכתוב יפה :)


העמוד הראשי | פורומים | מאמרים | טורים אישיים | בדיחות | קישורים | משחקים 1 | משחקים 2 | הסיפור שאינו נגמר | רדיו | החשבון שלי | מסרים | שאלות נפוצות |
RSS | Hosted By: HTTP | אינדקס אתרים | קשר החן - קשירת מטפחות | סרוגים | תנאי שימוש | צור קשר

© כל הזכויות שמורות לסרוג www.saroog.co.il | קרדיטים | sxc.hu
מערכת זו מופעלת על PHP-Nuke. ותורגמה על ידי צוות PHPNuke ישראל ושוחררה תחת הרישיון החופשי GNU/GPL .
כניסה למנהלים